• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

TÜRKMENLER’İ YALNIZ BIRAKMAYALIM….

15.07.2014 16:00:01

Islık çalarak kafa kesen,

Şam fıstığı niyetine, ciğer,kalp yiyen,

İblisi kardeş edinen,

Damarlarında içtikleri Müslüman Türkmenlerin kanı dolaşan terör örgütü.

            Işid’i ben böyle tarif ediyorum. Irak’taki Türkmenler’e soykırım yapan terör örgütünün lideri birde kendini halife ilan ediyor.

            Türkmenler’in katledilmesine bütün dünya sessiz kalırken, maalesef Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri de sessiz kalmakta.

            Irak’taki Müslüman Türkmenler’e yapılan soykırıma sessiz kalan çeşitli sivil toplum örgütleri İHH gibi İsrail Gazze’ye saldırınca basın açıklamaları yapıyor gıyabi cenaze namazları kılıyor. Tabii ki İsrail’in yaptığı insanlık dışı hareketleri, cinayet ve işkenceleri şiddetle kınıyoruz. Bizim isyanımız şu anda Işid denilen vahşi terör örgütünün Müslüman Türkmenlere yaptığı soykırımın neden kınanmadığı, neden hiçbir şey yapılmadığı.

            Şu anda orada soykırım yapılan ve peşmergeye sığınmak zorunda kalan soydaşlarımıza yardım elinin devlet tarafından neden uzatılmadığını soruyoruz. Irak’taki Türkmen varlığı bitirilmek, yok edilmek isteniyor neden buna sessiz kalınırken sadece Araplar için Müslüman din kardeşi olduğumuz hatırlanıyor? Cevap istiyoruz.

            Bu günkü (14.07.2014 tarihli) gazetelerde de Işid vahşetinden kaçan Türkmenler’in şimdi de salgınla karşı karşıya oldukları haberi yayınlandı. Lütfen onların soydaşlarımız olduğunu unutmayalım. Onların Müslüman olmalarının yanı sıra Türk olduklarını unutmayalım. Onlar cami ve türbelerde, menfezlerde hayata tutunmaya çalışıyorlar. 50-55 derece sıcaklıkta aç, susuz yaşam savaşı veriyorlar, duyarsız kalmayalım ve bir an için içinde bulundukları şartları gözümüzde canlandırmaya çalışalım. Onları yalnız bırakmayalım.

            Tüm halkımızı bir kez daha duyarlı olmaya ve ülke genelinde Ülkü Ocakları tarafından organize edilen Türkmeneline Yardım Kampanyasına katılmaya çağırıyoruz.          Gönderdiğiniz bir koli yiyecek, bir şişe su hayat kurtarabilir.

            Bunlar olayın insani tarafı birde diğer bir yönü var ki bunuda bir daha ki yazımda belirteceğim.

 

             Sağlıcakla kalın. 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Uğur Çiloğlu  (22.05.2016 10:42:46)

  İslam Dininin Araplıkla eş tutulması, sorunun temelini teşkil etmektedir. İslam Dinine mensup olmak başka, Soydaşlık başka, Araplık başka, Ümmet başka, ...! Bu kavram kargaşasından kaynaklanan sorun geniş yelpazede, soydaşlarımızla bağlarımızın kopmasına ve kültürel gelişmemizde derin ayrışmalara yol açmaktadır ve geldiğimiz noktada Suriye örneğinde olduğu gibi, Türkmen soydaşlarımızdan ya bihaberiz yada görmezden geliyoruz. Örneğin Asya Türki Cumhuriyetleri bizi bizim sandığımız gibi görmüyorlar. Sorunun çözülebilmesi için öncelikle bu kavram kargaşasından kurtulmamız gerekir!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Yazarın son yazıları

  Yazarın TÜM YAZILARI

  NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
  Vefat edenler

  KÖŞE YAZILARI

  TÜM YAZARLAR

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Site içi arama

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit