• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

BİZ MUTLU DEĞİLİZ!

27.11.2012 00:59:21

 

 

            Herkes çok mutlu. Çünkü cezaevlerindeki açlık grevleri bitmiş. Nasıl bitmiş? Abdullah Öcalan’ın emriyle bitmiş.

            Bakış açısı farklı tabiî ki. Açlık grevi ne için yapıldı? Öcalan serbest bırakılsın diye. Açlık grevinin yapılma sebebini düşündüğümde, bitirilsin diye bu kadar uğraşılması, bu kadar gündemde tutulması beni çok rahatsız etti. 30.000 ‘den fazla kişinin katili, halen daha kanlı eylemlerine ülkemizin dört bir yanında devam eden eli kanlı terör örgütünün lideri serbest bırakılsın diye açlık grevi yapan teröristin kanımca keyfi bilir. Terörist, terörist başı serbest kalsın diye açlık görevi yapıyor, bazıları yas tutuyor. Açlık grevi sona ersin diye iktidar üzerinde baskı kuruyor. Yine ne tavizler verildi ise Öcalan emrediyor; “grev sona erdirilsin” grev bitiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Cumhurbaşkanı, Başbakanı¸Bakanları çok mutlu oluyorlar.

            Biz mutlu olmadık, mutlu değiliz. Çünkü;

            1-Terörist başına ne sözler verildi, ne tavizler verildi tam olarak bilmiyoruz,

            2- Öcalan serbest kalsın diye açlık grevi yapan (yaptıkları da şüpheli ya neyse) teröristler  kimbilir kaç evladımızı öldürdü, öldürmeye de devam edecekler.

            3- Asla bu tavizlerin arkası gelmeyecek. Verdikçe isteyecekler.

            4- …………………………..

            Ayrıca Ülkeyi bölünmeye doğru götüren büyük şehir tasarısı yasalaştı. Ana dilde savunma yasa tasarısı TBMM’ye geldi v.s. Tüm bunları düşündüğümüzde arkada ne var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Terör örgütü aldıkça istiyor, aldıkça istiyor. Meşhur sarı öküz hikayesinin ortalarına gelindi. Sonu da yaklaşıyor. “Keşke sarı öküzü vermeseydik” dememek için bu gidişata “dur” densin artık. Konuşuyoruz, yazıyoruz, iktidarın yada iktidar partisi üyelerinin umurunda değil.

            Hala daha elebaşları serbest kalsın diye açlık grevi yapan teröriste “yazık ölmesin” , “açlık grevleri bitti, çok mutluyuz” denebiliyor. Peki soruyorum sizlere 1990’lı yılların başlarından bu yana hiç suçu yokken ölen onca vatandaşımız (en acı örneklerinden biri durakta otobüs bekleyen Serap), binlerce şehit asker ve polisimiz onlar hiç düşünülmüyor mu? Açlık grevi bitti derken sürekli gelen şehit haberlerimiz, 20’li yaşlardaki gencecik fidanlarımız … DÜŞÜNDÜKÇE YÜREĞİM PARÇALANIYOR.

            Ben ve benim gibi düşünenler, biz mutlu değiliz. Hiçbir suçu günahı olmayan vatandaşımız, evladımız ölürken, şehit olurken eli kanlı terör örgütünün başı serbest bırakılsın diye açlık grevi yapan terörist grevi bırakmış, ben bundan mutlu olamam, mutlu değilim.

            Sağlıcakla kalın. 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit