• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

SURİYE YÜZÜNDEN ÜLKEMİZDE AKAN KAN DURMALI.

14.02.2013 00:00:02

 

            Herkesçe malum olduğu üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısın’da Suriye plakalı bomba yüklü aracın patlaması ile 9’u Suriye 3’ü Türk vatandaşı olmak üzere 12 kişi hayatını kaybetti. 28 kişi de yaralandı.

            Olayın üzerine pek çok yorum yapıldı. Başbakan ve ekibi Suriye’yi kaşırken hep yazdık. Emperyalist ülkelerin oyununa gelinmemesi, kimsenin maşası olunmaması gerektiğini hep belirttik. Bir gecede Esed oluveren Esad’ın halkına zulüm yaptığı, Suriye’de özgürlük olmadığı nidaları atıldığında ,Türk halkının beyni bu ve benzer sözlerle yıkanmaya başladığında yazdık yine yazmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Suriye tablosu o kadar acı ki hem kendi içinde hem de bize yansımalarında. Kan ve acıdan başka ne oldu. Suriye’ye özgürlük geldi mi? Esad gittimi? Gitmeye de hiç niyeti yok. Peki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yazık değil mi? İnsanlar her an bombaların evlerine düşmesi, seken kurşunların kendilerine isabet etmesinin korkusuyla yaşıyor. Eğitime ara veriliyor. İsabet eden bomba parçaları, seken kurşunlarla ölen vatandaşlarımızın, çocuklarımızın vebali nasıl ödenecek acaba. Tüm bunlar yetmezmiş gibi şimdi de sınır kapısında patlayan bomba yüklü araç. Çıraklık yaparak üç kuruş kazanmak için sınıra giden 14 yaşındaki çocuğun hamallık yaparak para kazanmaya çalışan 17 yaşındaki çocuğun ölümünün hesabını kim verecek. Daha neler göreceğiz bakalım, düşünmek dahi istemiyorum.Zaten bu ülkede çeşitli kazalardan,terörden,doğal afetlerden ölen pek çok masum insan varken Suriye batağına girip yeni ölümlere sebebiyet vermeye ne gerek vardı ?

            Yine söylüyorum, BOP adı altında Büyük İsrail Devletini kurmak için kolları sıvayan ülkelerin maşası olunmaktan vazgeçilsin artık. Atalarımızın dediği gibi “zararın neresinden dönülse kardır.” Bırakın Suriye’nin sorunu varsa kendisi çözsün, taraf görünmeyin, tarafsız olun, sınır kapılarını derhal kapatıp, Uluslararası Hukuk ve Diplomasi etiği çerçevesinde buna bir son verin lütfen.Masum Türk halkının ölümleri sona ersin,bu halk hak ettiği kaliteli yaşama kavuşsun artık.Hiç olmazsa bundan sonra sınır güvenliğimiz sağlanmalı, halkımız huzur içinde yaşamalı. Devlet olarak halka bu güven ve huzur verilmeli. Bırakın Suriye’yi. Suriye yüzünden ülkemizde akan kan durmalı.

            Sağlıcakla kalın…

                                                                                  FATMA KUBİLAY

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit