• resmi ilanlar
Tahir Semih Özçelik

VİZYON VE İNOVASYON

22.02.2017 11:00:04

Küçük bir işletmeye de, büyük bir holdinge de sahip olsanız, vizyon sahibi olmayıp inovasyona önem vermezseniz batarsınız.

 

Vizyon, varmak istediğimiz noktayı gösterir. Yani siz işletmenize veya kurumunuza ‘‘Geleceğin resmini’’ çizebilmenizdir.

 

İnovasyon ise, yenileme ve yenilenme bir başka deyişle kendi yenilenirken, kurumu da sürekli iyi yönde yenilemek demektir. Bu da teknolojiyi takip edip hayatına entegre etmekle olur.

 

Başarılı insanlarda olmazsa olmaz bu iki kriteri görebilirsiniz. Kurumunuz önceden çok çok iyi olabilir ki bu size yarının garantisini vermez. Bunu yarınlara mevcut durum korunarak, aynı değerde veya daha iyi bir şekilde sunabilmek için bu iki ölçütü amaç edinmek gerekir.

 

Kısa bir süre önce Müstakil Sanayici ve İş Adamları Bolu Şubesi’ne başkan olan değerli abim Abdullah Abat ile gençlik kurulu olarak bizler de uzun ve meşakkatli bir yola girdik. Bu yolun uzun ya da meşakkatli olması bizi yıldırmayacak elbette. Sadece bu yolda giderken kurulan sinsice oyunlar ve kirli tezgahlar insanı üzüyor. Ama tabii ki bunun da bizi bu yoldan ayıramayacağını bir kez daha dile getirmek istiyorum. Şunu unutuyorlar; biz açık oynamayı seviyoruz, arkadan iş çevirmeler, alavereler dalavereler bilmeyiz. Bu bağlamda ‘‘Dili kahverengi’’ olanlarla yollar ayrılmalı! Yani ağaç sallanmalı ki çürükler düşsün de ana gövdeye zarar vermesin!

 

Yirmibeş yeni üye katılımı ile ivme kazanan şubemiz inşallah sene sonuna kadar nitelikli, vizyon sahibi ve inovasyona inanan yüz iş adamına ulaşacak. Bu sayede, sektör kurulları ile Bolu’da, nasıl daha iyi ve daha güzel çalışmaları yaparız düşüncesine de ivme kazandırmış olacağız.

 

Bu dönemin gündemleri oldukça yoğun; şube dergisi, her perşembe farklı bir konuğumuzla vizyon buluşmaları, Young Business Academy(YBA) ile üniversite öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamak, KOSGEB ile ortaklaşa girişimcilik eğitimleri ve daha çok projelerle inşallah Bolu’muza bir katma değer sağlarız. Bu sayede Bolu’daki bu vizyon açıklığına bir katkı sağlarsak ne mutlu. Bu hafta ‘‘Vizyon Buluşmaları’’ konuğumuz mülkiyeli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Kıbrıscık Kaymakamı Emre Yalçın. Önümüzdeki hafta da yine bir başka İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü. Sizin de öngöreceğiniz üzere ağırlıklı konumuz ‘‘Yeni Anayasa’’ ve referandum. Karşılıklı bilgi alışverişi içinde bu buluşmalarımız hayırlara vesile olur inşallah…

 

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği(MÜSİAD); hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da kurdukları bir ‘‘İş adamları Derneği’’dir. İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur. Derneğimiz 1990’dan bu yana Anadolu insanının ve devletinin yanında her zaman dimdik durdu. Bundan sonra da bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.

 

Hoşça kalınız.


YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • taha mermer  (26.02.2017 22:27:50)

  başarılı bir yazı semih bey...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Yazarın son yazıları

  Yazarın TÜM YAZILARI

  NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
  Vefat edenler

  KÖŞE YAZILARI

  TÜM YAZARLAR

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Site içi arama

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit