• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

HOCALI SOYKIRIMI UNUTULMAMALI !

28.02.2013 00:26:36

1992 yılında 25 Şubat’ı , 26 Şubat’a bağlayan gece Ermeniler ağır silahlarla donatılmış halde ansızın Hocalı’ya girdiler ve katliam yaptılar. Resmi makamlara göre 63’ü çocuk, 106’sı kadın ve 70’i yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycan Türkü’nü katlettiler. Aynı gün 1275 Azerbaycan Türkü’de rehin alındı. Bunlardan 487’si sakat kaldı, 68’i kadın, 28’i çocuk olmak üzere 150 Türk ise hala kayıp.

Türkleri soykırım yapmakla suçlayan Ermeniler soykırımın alasını yaptılar. O cehennem gecesi önce şehirdeki tüm binaları bombardımana tutan Ermeniler, kana susamış bir şekilde artık bir enkaz haline dönen şehirde insan avına çıkmışlardı. Neye uğradıklarını şaşıran ve can havliyle oraya buraya dağılan, koşuşturan masum insanlara inanılmaz işkenceler yaptılar. Kadın, çocuk, ihtiyar demeden, acımadan gözlerini oydular, derilerini yüzdüler, uzuvlarını kestiler, karınlarını deştiler, diri diri yaktılar, gömdüler. Şu an yazarken dahi tüylerim diken diken oluyor. Soykırımın ertesi gün Hocalı’ya giden gazeteciler bu vahşet ve soykırımı belgelemişlerdir.

26 Şubat 2013 tarihli Yeniçağ Gazetesinde Hocalı Türk Soykırımı 21.yılında başlıklı haberde ve aynı gazetenin köşe yazarı İsrafil K.Kumbasar’ın Hocalı Soykırımı’nı unutma, unutturma başlıklı makalesinde yer alan Ermenistan hükümetinin “milli kahraman” ilan ettiği katil Zori Balayan’ın 1996 yılında yazdığı “Ruhumuzun canlanması” isimli kitabında anlattığı zulmü bende sizinle paylaşmak istiyorum. Paylaşıyorum ki nasıl zalim ve insanlık dışı bir millet oldukları ve asıl soykırımı kimin yaptığı görülsün. Katil Zori Balayan yazdığı kitapta zalimliklerini aynen şöyle anlatıyor:

“Arkadaşımız Haçatur’la ele geçirdiğimiz eve girerken askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi. Türk çocuğunun bağırış çağırışları çok duyulmasın diye, Haçatur çocuğun annesinin kesilmiş memesini çocuğun ağzına soktu… Başından, sinesinden ve karnından derisini soydum. Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra kan kaybından öldü… Ruhum halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gururlanıyordu. Haçatur daha sonra ölmüş Türk çocuğunun cesedini parça parça doğradı ve bu Türkle aynı köken olan köpeklere attı. Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptı…”

Başka söze gerek var mı? Yaptığı caniliği gururlu anlatan Ermeni’nin yazdıkları her şeyi anlatmıyor mu?  Karabağ hala işgal altında. BM’in Ermenistan’ın Karabağ’dan önşartsız çekilmesi yönünde dört ayrı kararı bulunmasına rağmen halen daha Ermeni işgali devam ediyor. Zorla göç ettirilen, derme çatma çadırlarda yaşayan Karabağ’lılar bir gün evlerine dönme umuduyla çok zor şartlar altında yaşıyorlar.

Hocalı Türk soykırımı unutulmamalı, unutturulmamalı.

            Sağlıcakla kalın.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Fazıl ŞOLPAN  (04.03.2013 12:32:36)

  MHP Milletvekili Sinan OĞAN ın verdiği soykırım kabul edilsin önerisi,TBMM de akp vekilleri oylarıyla reddedildi.Herhalde orada ölenlerin kemikleri sızlamıştır.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Yazarın son yazıları

  Yazarın TÜM YAZILARI

  NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
  Vefat edenler

  KÖŞE YAZILARI

  TÜM YAZARLAR

  EN ÇOK OKUNANLAR

  Site içi arama

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit