• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

HALA NEYİ TARTIŞIYORSUNUZ ?

06.03.2013 00:37:58


            
İmralı’da bebek katili Öcalan’la yapılan görüşmenin tutanaklarını kim sızdırdı? Gündemdeki konu bu. Kimin sızdırdığının ne önemi var, önemli olan tutanakların içerikleri ve binlerce kişinin katili olan teröristbaşının egosunun ne kadar yüksek olduğu. Tutanakların içerikleri inkar edilmediğine göre gerçek ortada vay halimize.

            Bebek katili, cani Öcalan ne diyor?

            “Çekilme parlamento kararıyla olacak. TBMM onaylayacak, hakikat komisyonu kurulacak, köylere dönüş olacak…” emredersiniz. Devam ediyor;

            Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayyip beyin başkanlığını destekleriz. AKP ile bu temelde başkanlık ittifakına girebiliriz. Vatandaşlık maddesine gelince; özgür iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ifade eden her birey Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Burada sadece Türkiye’de olabilir. Devlete aitiz. Türk ulusçuluğuna değil.

            En can alıcı nokta ise şöyle: “çekildiğimiz anda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Kürtler kendi kendilerini yönetecektir. Şu anda yasa dayatırsak büyük alerji yaratır. İleride olabilir.” İşte tam burada gerçek niyet belli yani ne diyor katil, katilliğini konuşturuyor ve terörün bitmeyeceğini ve kendi devletlerini kuracağını üstü kapalı anlatıyor. Onun gerilla dediğine biz terörist diyoruz. Kendi kendimizi yönetmezsek büyüyen teröristlerle, daha da güçlenmiş olarak tekrar vururuz diyor. Bunu diyen adam barışçı, kahraman ilan ediliyor. İşte asıl anlam veremediğim bu.Yansıtılmak istenen belli de göre göre insanlar nasıl inanıyor ona şaşırıyorum.

            Sonra ne diyor terörist başı; “Başbakan PKK’ya vurarak yerini sağlamlaştırdı. Kendime kızıyorum. 2001-2004’te biz eylemi “tak” diye kestik. Hükümet anlamadı, “terör bitti” dediler. İslamcıların 40 yıllık rüyasıydı, rüyalarını gerçekleştirdik. Biz AKP’ye iktidarı altın tepside sunduk…” Yani AKP’yi kendilerinin iktidar yaptığını söylüyor. Sayın başbakan ise bunlara hiç cevap vermiyor. AKP adına konuşanlar da ağız birliği etmiş aynı şeyi söylüyorlar “süreci baltalamak isteyenler olacak tabii ama yapamayacaklar, süreç devam edecek” veya benzeri söylemler.

            Ne süreci, ne baltalaması adam resmen istekleri olmazsa daha güçlenmiş bir örgütle saldıracağını söyleyerek tehdit ediyor. AKP’yi ben iktidara getirdim, benim üzerinden yerini sağlamlaştırıyor diyor. Yine üstü kapalı yerinizi benim sayemde sağlamlaştırdınız yoksa yani istediğim olmazsa yerinden olursun diyor. Şimdi bunu da nereden çıkardın diyenler olacaktır, bana göre gayet açık anlatıyor ve tehdit ediyor. Adam bu kadar şımardı. Teröristi bir anda barış güvercini yaparsan olacağı bu tabii ki.

            Hala tutanakları kim sızdırmışmış, sabotajmış, bunlar tartışılıyor. Bunları tartışmayın, katilin dediklerine bakın, bakında istediğinin barış olmadığını anlayın artık. Katil daha da güçleneceğiz, hepimiz özgür olacağız, olmazsak da vuracağız diyor. AKP’yi biz iktidara getirdik diyor. Hala neyi tartışıyorsunuz ?

            Adam gayet açık anlatıyor.Niyet belli…

                                                                                              Sağlıcakla kalın.  

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit