• resmi ilanlar
Fatma Kubilay

ÇOK MASUM İSTEK ???

04.12.2012 00:43:33

 

 

                Çoğu insan duygusal düşünüp, ne var canım, Kürtçe resmi dil olsun, Kürtçe eğitim olsun, Kürtçe savunma yapılsın ne olacak diye düşünebilir. Ne mi olacak ? kısaca anlatayım:

                Bilmem yazmaya ya da anlatmaya gerek var mı, dil toplumları birbirine bağlayan en önemli unsurdur. Atasözümüz “insanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşır” der. Derdimizi, isteğimizi, sevincimizi konuşarak paylaşırız. Dil ayrıldığı zaman her şey ayrılır. Dil ayrıldığında birbirimizi anlayamayız. Kısaca dil ayrıldığında toplumlarda ayrılır. İşte bu çok masum görülen isteklerle yapılmak istenen budur.

                Kürtçe eğitim başladığında okullarda ayrılacak. İstenen bu zaten. Seçmeli ile başlatılan süreç tamamen kürtçe eğitime geçilene kadar durmayacak kısaca taviz, taviz doğuracak.

                Kürtçe savunma  başladığında, hakim Kürtçe bilmiyor, tercüman v.s. derken mahkemeler ayrılacak.

                Kürtçe resmi dil olduğunda da ayrışma tamamen gerçekleşecek. Din, ortak yaşam, aile bağlarıyla birbirine bağlı olan iki toplum birbirinden tamamen ayrıştırılacak. Bunların artık ortak noktaları kalmamıştır. Ayrılsınlar olsun bitsin denecek. Artık o zaman hami Avrupa mı yoksa ABD’mi yada her ikisi de mi olur bilinmez. Tüm iyi niyetleri ile ??? hadi sizi şuradan ayırıverelim diyerek Misak-ı Milli sınırları içinde, şehit kanlarıyla sulanıp kurulan yine binlerce şehidin kanı ile korunmaya çalışılan Türkiye Cumhuriyeti topraklarının bütünlüğü bozulup, bölünüp gidecek. Gördünüz mü bir masum dil nelere sebep olacak?

                Bugün PKK ve onun uzantısı BDP’nin hiçbir isteği masum değildir. Kendileri lüks içinde yaşayan aşiret çocuklarıdır. Aşiret çocuğu olmayanda bu ülkenin ekmeği ile büyümüş, zengin olmuş kişilerdir. Onların dertleri Kürtler değil, Türklerdir. Onların dertleri bu ülkeyi bölmektir. Terörü savunan ve terörden nemalanan kişilerdir. Bunu görmek ne kadar zor acaba, gözünüze perde mi indi.?

                Kürtçe eğitim, Kürtçe savunma, Kürtçe resmi dil olsun, ne kadar masum isteklermiş değil mi? Söz konusu PKK, BDP, KCK ise hiçbir istek MASUM DEĞİLDİR… DİKKAT !!!

                Sağlıcakla kalın.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • SEVAL Eczanesi Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı) Tel: 0374 270 31 30
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit