• resmi ilanlar
Fatma Marmara boluexpress@hotmail.com

ÖLÜRÜZ BİZ, SENİN UĞRUNA

16.07.2017 11:00:04

Öyle bir ülke ki herkesin gözü topraklarımızda, tarihimiz boyunca uğraşıp duruyorlar. Üzüntü acı, kan, bitmiyor. Birine bitsin yeter derken, bir diğeri çıkıyor.

Bir yıl önce, 15 Temmuz 2016 Cuma gününün gecesi televizyonlarda gördüğümüz görüntülerle şok yaşamıştık. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk.

 Askerlerimiz, vatanımızı koruyacak dediklerimiz, ellerinde silahlar, tanklarla sokaklardaydı. Halkımızda akın akın karşısına koşmaktaydı. Tabii bizde şehrimizin meydanlarına koştuk.

Bu arada anlayabildiğimiz bir girişim vardı, darbe teşebbüsü. İçimize yuvalanmış Fetö terör örgütüne mensup bazı gruplar tarafından, Türk Milletine, Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini.

 O anda herkes, hepimiz hazırdık, vatanımızı savunmaya. Öyle olduğunu da duyuyor görüyorduk, televizyonlardan izleyebildiğimiz kadarıyla.

Valimizin, belediye başkanımızın araç üzerinde ki açıklamalarına kilitlendi herkes. Birlik olma çağrılarıyla tek yumruk oldu tüm ülke.

Daha sonraki günler içinde gördüklerimiz ise insanın tüylerini diken diken eden türdendi. Büyük bir belayı defetmişti bu vatanın evlatları, genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle. İnsanlarımız; etten kemikten duvar örerek, silahların, tankların üzerine silahsız giderek.

Cumhur Başkanımızın dediği gibi “ Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar.” Evet, halk sokaklarda meydanlarda gücünü, Türk olarak eğilmezliğini, yenilmezliğini gösterdi bir kez daha tüm dünyaya.

Kanını canını veren tüm şehitlerimize, bu vatan için gözünü kırpmayan bu yüce ruhlara minnetimizi ne kadar ifade etmeye çalışsak da anlatamayız, yetmez.

Yaşananların yıldönümündeyiz. Demokrasi ve milli irade uğrunda canını teslim eden şehitlerimizi anmak maksadıyla, Cumhur Başkanlığımızın talimatları ve Sayın Cumhur Başkanımızın himayelerinde 81 ilimizde gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ etkinlikleri kapsamında. İlimizde de valiliğimiz ve belediye başkanlığımızın birlikteliği ile yapılan programlarla.  

Meydanlarda ki anı defterlerine yazıldı yaşananlar, fotoğraf ve resim sergileriyle, slayt gösterileriyle gözler önüne geldi bir kez daha o anlar. Şehitlerimizin kabirlerini, ailelerini ziyaretlerle okunan Mevlid-i şeriflerle dualar eşliğinde anıldı yüce ruhlar ve yine meydanlarda toplandı binlerce vatandaşlar ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ için.

15 Temmuz darbe girişimin yıldönümünde, bu vatan uğruna halkımız gösterdi bir kez daha gücünü milli birlik ve beraberliğini. Dilaver Cebecinin mısralarında belirttiği gibi:

“Baş koymuşum Türkiye’min yoluna

Düzlüğüne yokuşuna ölürüm!

Asırlardır kır atımı suladım

Irmağının akışına ölürüm Türkiyem…”

Ülkem bir daha hiçbir acıyı yaşama!

Saygı ve sevgilerimle…

Fatma Marmara

 https://www.youtube.com/watch?v=17i-zc5DX64

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

    IHLAMUR ECZANESİ Eczanesi Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Adliye Hizası,Osmanlı Kafe Karşısı)Tel: 0374 212 55 80

    KURUKAHVECİ ECZANESİ Eczanesi Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)Tel: 0374 210 16 17

Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Karamanlı Mahallesi Parkalan Sokak No:11 Bolu   Tel: 215 5 000   Faks: 215 0 666

Tasarım ve Programlama: Piskevit