• resmi ilanlar
Ebru Eyvazoğlu ebrueyvaz@hotmail.com

O DA VALİ, BU DA VALİ

05.08.2013 09:27:39

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Twitter ve Facebook üzerinden muhalefetini sürdürmüş ve İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu için açmış ağzını yummuş gözünü… Ergenekon davasında duruşma salonuna izleyici ve sanık yakınlarının alınmayacağını söyleyen İstanbul Valisi Avni Mutlu için “Vali Bey sen adam mısın? Kimin Adamısın?” buyurmuş.

Şöyle bir geçmişe gittim de, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile Bolu Eski Valisi Halil İbrahim Akpınar arasındaki “Zübük” mevzusu gözümün önüne geldi. Davalık olan o sözlerde CHP Milletvekili Tanju Özcan yine Başkan Yılmaz’a olan muhalefet görevini yerine getirmiş ve Başkanın davranışlarının yanlış olduğunu, ne olursa olsun bir ilin en büyük mülki amiri olan Valisi’ne saygı gösterilmesi gerektiğini söylemişti.

Bugün bakıyorum İstanbul Valisi’ne “Sen adam mısın” diyerek, siyasetteki “dün dündür” sözüne uygun hareket ediyor.

Sayın Özcan “Vali bey sen adam mısın” yerine “Sayın Avni Mutlu sen adam mısın” diye sorsaydı konuyu Vali beyin şahsına indirgemiş olur ve makamını hesaba katmayabilirdik. Ama “Vali Bey sen adam mısın” demek şahıstan çok makama bir hitap durumunda kanımca. İstanbul Valiliği Bolu Valiliği gibi saygı gösterilmesi gereken bir makam değilse tabi söyleyecek sözümüz yok.

Vali Halil İbrahim Akpınar’ın makamının ardından duran Tanju Özcan, bugün İstanbul Valisi için neden bu sözleri söyledi diye sormayacağım. Çünkü zaten cevabını yukarıda verdim:

“DÜN, DÜNDÜR”

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Yazarın son yazıları

Yazarın TÜM YAZILARI

NÖBETÇİ ECZANE

  • SİNEM Eczanesi Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı) Tel: 0374 218 21 26
  • ATALAY Eczanesi Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi) Tel: 0374 215 41 53
Vefat edenler

KÖŞE YAZILARI

TÜM YAZARLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

Site içi arama

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit