• resmi ilanlar

SAVAŞIN ÇOCUKLARI BOLU’DA SUYUN RİTMİNE KAPILDI

2013-11-05 00:00:10

Savaşlar, iç karışıklıklar, baskı rejimleri ile ülkelerinde zor günler yaşayan Orta Doğu Ülkelerinin vatandaşları tatil için geldikleri Bolu’da mutluluğu buluyor.

Haber: Nermin KAYA

Savaşın bitmediği Orta Doğu coğrafyasında baskı rejimleri, savaş sonrası iç karışıklıklar bölge insanına rahat nefes aldırmazken, önce ki akşam Bolu Belediye Meydanında objektifimize takılan görüntüler adeta huzurun fotoğrafı oldu.

 Tatil için yoğunlukla Bolu’yu tercih eden Orta Doğu ülkelerinden turistlerin Abant, Gölcük gibi tabiat parklarında doğanın keyfini çıkardığına şimdiye kadar çok şahit olduk. Orta Doğulu turistler bu kez ise şehir merkezinin keyfine vardı. Geçtiğimiz ay tamamlanan Bolu Belediye Meydanı önünde ki sesli ve ışıklı gösterileri ile kent insanına rahat nefes alması için yapılan havuz, önce ki akşam Orta Doğu’dan tatil için ülkemizi ve ilimizi tercih eden bir aileyi ağırladı. Renkli ışıklar ve müzik eşliğinde dans eden suya aile bireyleri de eşlik etti. Büyük anne, çocuklar ve torunlardan oluşan 5 kişilik grup yaklaşık on dakika boyunca müziğin ritmine kapılarak keyifli dakikalar yaşadı. Aile bireyleri bu mutlu anlarını ölümsüzleştirmeyi ihmal etmedi.

Bolulu için alternatif oldu

 

Birçok büyük şehrin ardından baştan aşağı yenilenen kent merkezinin çeşitli alanlarında yer bulan ışık ve müziklerle renklendirilen havuzlar, son baharın son sıcak günlerinde Bolulu ailelere de neşe oldu. Mesai saatleri sonrası çocuklarıyla birlikte kent merkezinde yürüyüş yapan aileler daha sonra çeşitli noktalarda ki banklarda sohbet eşliğinde dinleniyorlar. Bolulular da tıpkı turistler gibi bu anları zaman zaman ölümsüzleştirmekten geriye kalmıyor. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit