• resmi ilanlar

SEBEN TAŞLIYAYA GÖLETİ'NDE IŞIK GÖRÜNDÜ

06/05/2021 11:00

Geçtiğimiz yıl Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin‘in katılımları ile temeli atılan ve yapımına başlanılan Seben Taşlıyaya Göleti Sulaması İşinde çift taraflı yürütülen tünel kazı ve destekleme işi tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl atılan ve yapımına başlanılan Seben Taşlıyaya Göleti Sulaması İşinde çift taraflı yürütülen tünel kazı ve destekleme işi tamamlandı. Toplamda 1150 metre uzunluğunda açılan tünel ile Seben Taşlıyayla Göletinde bulunan su Seben ovasına sulama suyu olarak aktarılacak. Proje kapsamında Seben ovasına 32 800 da alan sulanacak.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE KAPLAMA YAPILACAK”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin; ‘Geçtiğimiz yıl temelini attığımız Seben Taşlıyayla Göleti Sulaması işinde çift taraflı yürütülen tünel kazı ve destekleme işleri tamamlanmıştır. Hızlı bir şekilde kaplama betonunu yaparak suyun bir an önce Seben Ovasına ulaştıracağız' şeklinde konuştu.

Ayrıca 21 milyon TL maliyetli Boru ve malzeme alımı ihalesinin de yapıldığını belirten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, projenin tamamlanması ile 186 km sulama şebekesi döşenerek çiftçilerin modern sulama sistemleri ile tarım yapması sağlanacağını, 2021 fiyatları ile Bolumuza ve ülke ekonomisine yıllık 25 milyon TL tutarında katkı sunacağını belirtti.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit