• resmi ilanlar

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü yaylalar hakkında konuştu

2020-12-03 11:00:05

“SÖZ KONUSU ALAN TEMİZLENMİŞTİR”

Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, At Yaylası'nda başlatılan yıkım kararlarının krize yol açmasının ardından bir açıklama yaptı. Kurt, yaptığı açıklamada, “Çevre kirliliğine sebep olan atıklar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün gözetiminde Bolu Belediyesi tarafından toplanarak söz konusu alan temizlenmiştir” ifadelerine yer verdi.

 

Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, At Yaylası'nda başlatılan yıkım kararlarının krize yol açmasının ardından bir açıklama yaptı. Kurt, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlimiz, At yaylası yolu üzerindeki ormanlık alanlara çöp atılmak suretiyle çevrenin kirletildiğine dair ulusal ve yerel basında çıkan haberler üzerine Valilik Makamının talimatları ile derhal harekete geçilerek 30.11.2020 tarihinde bahse konu alanlarda İl Müdürlüğümüz personelince inceleme ve denetimler yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerince mahallinde yapılan incelemede At Yaylası yolu üzerindeki ormanlık alanlarda kim ya da kimler tarafından atıldığı belirlenemeyen plastik, araç lastiği, inşaat atığı vb. atıklar ile evsel atıkların bulunduğu tespit edilmiştir. Çevre kirliliğine sebep olan atıklar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün gözetiminde Bolu Belediyesi tarafından toplanarak söz konusu alan temizlenmiştir. Halkımızın çevre temizliğine daha hassas davranarak atıkları etrafa atmaması ve çevre kirliliğinin oluşmadan önlenmesi büyük önem taşımaktadır. Atıklarını etrafa atarak doğaya ve çevreye zarar veren kişi veya kişilerin tespit edilmesi halinde haklarında gerekli yasal işlemler uygulanacaktır.”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit