• resmi ilanlar

KÖYLÜLERDEN SES GETİRECEK PROTESTO

2020-11-30 11:00:20

Bolu Valiliğinin aldığı bir kararla At Yaylasından başlanan yıkımın ardından köylüler ses getirecek bir protestoya imza attılar. Köylüler At Yaylasının girişine ve yıkılan yayla evlerinin duvarlarına tepkililerini dile getiren pankartlar astılar.

Valiliğin aldığı kararla geçtiğimi günlerde Paşaköy, Civril, Kızılağıl, Kılıçarslan, Kürkçüler ve Ağaççılar yaylalarında devam ederken, köylülerde haklarını aramak için ilginç yollara başvurmaya başladı. Yıkım esnasında köylü kadınları kendilerini kepçelerin, dozerlerin önüne atarak engelleme çalışması yapmasının yanı sıra pankartlı protestoda da bulundular.

 

Bir grup köylü; “Köylü milletin efendisi”, “Yayladaki yıkıma dur de”, “At yaylasında operasyon var”, “Tesis istemiyoruz”, “Yaylalar halkındır sermayenin değil”, “Yıkıma dur X de”, “Yayla ağaya boyun eğme”, “Dur”, “Vali nerede”, “Vali doğruları söyle”, “Rant'a dur de”, “İmar barışına ne oldu” ve “Yıkıma dur” yazılı pankartları At Yaylasının girişine, yıkılan yayla evlerinin duvarlarına asarak protestoda bulundular.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • mustafa naci tümtrk  (02.12.2020 13:16:36)

  rahmetli babam hayvanlarımız varken gerede seviller yaylasından ağaçlardan yapılı çok kötü olan ev almıştı,sonra hayvancılığı bıraktık evide sattık.gerede yünlü yaylalarına gidin hep villa ve apartman yapmışlar ha keza bolunun yaylalarıda yazlıklara döndü zenginler bu islerede el attı ve bazı yaylalarda hayvan bile yok,şimdi devlet ve vali bunları belirleyip yıkması lazım yayla meralarına evmi yapılır.haydi devletin valisi yık hepsini,tabii yıkabilirmi?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit