• resmi ilanlar

İKİ BAŞKANIN 19 AYDA YAPTIKLARI

2020-11-23 11:00:14

Düzce Ahali Gazetesi'nin haberine göre; 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın seçimlerin ardından geçen 19 ayda yaptığı faaliyetler karşılaştırıldı.

Yapılan karşılaştırmada, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 461 milyonluk belediye borcunun 8 ayda 190 milyon lirasının ödendiğini açıklamasına karşılık, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün 451 milyon liralık borcun 5 ayda 25 bin 421 liralık kısmının ödendiğini söylemesi dikkat çekti.

Haberde; iki başkanın 19 ayda yaptığı faaliyetler karşılaştırılırken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın seçimlerden bu yana yaptığı altyapı ve üstyapı çalışmaları, sosyal yardım faaliyetleri, pandemi çalışmaları ve resmi bayramlara gösterdiği hassasiyetine vurgu yapıldı.

“19 ayda kim ne yapmış?” başlıklı haberde şu ifadeler yer aldı;

31 Mart seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan iki başkan.Biri Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, diğeri Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan.

İkisi de hemen hemen aynı şartlarda belediyeyi kazandı. Tanju Özcan Bolu CHP Milletvekiliydi; aday oldu, Başkan oldu. Faruk Özlü eski Bakandı; aday oldu, Başkan oldu.

Birbirine çok yakın iki il. Sınır komşusu.

Bolu nüfusu 316 bin 126. Düzce nüfusu 392 bin 166.

Bolu merkez nüfusu 212 bin 358, Düzce merkez nüfusu 247 bin 419. Doğal olarak Bolu'nun İller Bankası payı Düzce'den daha az.

31 Mart seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Tanju Özcan Belediyeyi 461 milyon liralık borç yüküyle devir aldı.

31 Mart seçimlerinde Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Faruk Özlü Belediyeyi 451 milyon liralık borç yüküyle devir aldı.

İki Başkan da 19 aydır görev başında.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Aralık 2019 tarihi itibariyle, yani 8 ayda mevcut borcun 190 milyon lirasının ödendiğini, 265 milyon lira borç kaldığını açıkladı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Eylül 2019 tarihi itibariyle, başkanlık koltuğuna oturduğunda açıkladığı mevcut 451 milyon TL borcun 477 milyon TL olduğunu, 15 Ağustos 2019 itibariyle yapılan tasarruflarla yani 5 ayda, 25 bin 421 lira ödedi, kalan borcun 451 milyon 579 bin TL olduğunu açıkladı.

Özcan, Piyasaya 118 milyon 208 bin 205 lira doğrudan ödeme yaptığını açıkladı.

Özlü 2020 yılı Ağustos ayına kadar piyasaya 45 milyon lira borç ödedi.

Gelelim aynı şartlarda başkanlık koltuğuna oturan iki belediye başkanının yaptıklarına…

Bolu Belediyesi “Üzerinde yürüyen insanlarımız kadar, kaldırımlarımız da güzel artık” yaklaşımı ile kentteki kaldırımların tamamında estetik çalışmalar yaptı. Sadece kent merkezine değil Mudurnu ilçesinin kaldırımlarını da Bolu Belediyesi yaptı.

Düzce Belediyesi'nin yeni kaldırım çalışması bulunmuyor. Mevcutları onarıyor.

Bolu Belediyesi, mevcut belediye hizmet binası yanında bulunan alana iş merkezi temeli attı.

Düzce Belediyesi 24 dersliği Düzce Cam Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Aktaş tarafından, 24 dersliği de Milli Eğitim Bakanlığı ve Düzce Belediyesi üzerinden yapılacak bağışlarla toplam 48 derslikli Kasım Aktaş Ortaokulu'nda temel atma töreni düzenlendi.

Bolu Belediyesi 6 Temmuz'da projesini tanıttığı ‘Kültür Parkı' tamamlayıp 5 Ekim tarihinde hizmete açtı ve adını Bülent Ecevit Barış Parkı olarak meclis kararıyla değiştirdi.

Düzce Belediyesi Millet Bahçesi projesi için 1,5 yıl önce kapattığı parkları hala açamadı.

Bolu'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Bolu Belediyesi personeli ve yüzlerce vatandaş tarafından belediye bandosu eşliğinde söylenen marşlarla coşkuyla kutlandı ve tabii ki Tanju Özcan, törenlerde en baştaki yerini aldı.

Düzce Belediyesi Bandosu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 82'inci yılı için Atatürk'ün sevdiği parçaları çalarak andı. Ancak Belediye Başkanı Resmi törenlere katılmadığı gibi kendi düzenlediği törene de katılmadı.

Bolu Kent merkezindeki otobüs durakları yenilendi.

Düzce kent merkezinde otobüs duraklarının büyük çoğunluğu kaldırıldı.

Bolu Belediyesi en az 30 metre genişliğinde yeni bulvarlar, yeni yollar açtı… Mevcut yolları asfaltladı.

Düzce Belediyesi'nin alternatif yol açma çalışmaları hala ‘yol açma' aşamasında.

Bolu Belediyesi 43 mahallenin tamamında cadde cadde, sokak sokak gerçekleştirdiği alt ve üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sokak ve mahallelerin kaldırımlarını da yeniliyor.

Düzce Belediyesi 56 mahallede planlanan program dâhilinde cadde ve sokaklarda deforme olan kaldırımlarda yenileme çalışmasını gerçekleştiriyor.

Bolu Belediyesi 8 Nisan 2020 tarihinde 62 bin maske dağıttıklarını ve günde 10 bin maske dağıtacaklarını duyurdu.

Düzce Belediyesi 18 Nisan 2020'de 48 bin 500 adet maske dağıttıklarını söyleyerek “Hedefimiz günde 10 bin maske üretmek” dedi.

Bolu Belediyesi Meclis toplantılarını canlı yayınla toplumun her kesimine açarak şeffaflık örneği sergiliyor.

Düzce Belediyesi meclis toplantılarını, ‘kamera sisteminin çalışmadığı' gerekçesiyle 19 aydır yayınlamıyor.

Bolu Belediyesi, DSİ sulama kanalının üzerini örterek bisiklet yolu, yürüyüş alanı ve park yapıyor.

Düzce Belediyesi henüz Asar Deresini temizleme aşamasında.

Bolu Belediyesi 10 ayda 21 adet döner kavşak, 33 kilometre sıcak asfalt, 29 kilometre stabilize yol ve 175 bin m2 kilitli parke taşı döşedi.

Düzce Belediyesi ise 16,5 ayda yani 500 günde 4 bin 900 ton sıcak asfaltla 11 km. yol asfaltladı.

Bolu Belediyesi her gün gerçek ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye aşevinde sıcak yemek veriyor.

Düzce Belediyesi her gün gerçek ihtiyaç sahibi 70 kişiye sıcak yemek veriyor.

Bolu Belediyesi 37 bin 209 metrekare yeni yeşil alanı halkımızın kullanımına sundu. 8 bin 580 m2 yeni peyzaj çalışması yaptı.

Düzce Belediyesi'nin bu konuda yeni bir çalışması yok. Mevcut yeşil alanlar üzerinde park çalışması yapıyor.

Bolu Belediyesi 18'i yeni olmak üzere toplam 33 parkın çalışmasını tamamladı.

Düzce Belediyesi 7'si yeni olmak üzere 20 parkı yeniledi.

Bolu Belediyesi Gazi Mustafa Kemal'in bizlere armağan ettiği Milli bayramlarımızı, halkımızla birlikte, konserler, kortej yürüyüşleri, bayraklar ve marşlarla coşkulu bir şekilde kutluyor.

Düzce Belediyesi'nin konuyla ilgili bir çalışması hiç olmadı. Belediye Başkanı Faruk Özlü törenlere katılma gereği bile duymuyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit