• resmi ilanlar

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJLARI

2020-10-27 11:00:08

VALİ ÜMİT'TEN 29 EKİM MESAJI

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Ahmet Ümit, yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Ahmet Ümit, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer Bolulu Hemşehrilerim; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 inci yıldönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde bir kez daha coşkuyla kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923'te; Türk Milleti bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında koruyacağını, imanından ve ecdadından aldığı cesaret ve fedakârlık ruhuyla bu topraklar üzerinde hür ve başı dik olarak ilelebet yaşamaya devam edeceğini, tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.”

 

“GELECEK NESİLLERE GURUR DUYACAKLARI BİR ÜLKE BIRAKMAK BORCUMUZUN BİR GEREĞİDİR”

“Tarihi boyunca aziz vatanımızı parçalamak ve esaret altına almak isteyen sömürgeci devletlere veya emperyalist devletlerin gayrimeşru orduları olan terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı yüce milletimiz topyekûn canıyla kanıyla mücadele etmiş, bu uğurda hiç düşünmeden şehitlik mertebesini hedeflemiştir. Nitekim ya şehitlik ya da gazilik unvanına nail olmuştur. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize emaneti olan cennet vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğünü korumak yegâne görevimizdir. Bağımsızlık mücadelemize ilham kaynağı olan bu anlayışla; Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak, gelecek nesillere gurur duyacakları bir ülke bırakmak ve sadece ülkemize değil bölgemize ve tüm dünyaya da umut olmak aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize olan borcumuzun bir gereğidir.”

 

“TÜM ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ RAHMET VE ŞÜKRANLA YÂD EDİYORUM”

“Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde kurduğumuz ve bu yıl 97. yıldönümünü kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılmak için yine hep birlikte var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerimle; Türkiye Cumhuriyeti'nin bekâsı için yurtiçinde ve sınır ötesinde, ülkemizi bölmek isteyen terör örgütlerine karşı cansiperâne mücadele veren askerlerimizi, polislerimizi, tüm devlet görevlilerimizi ve vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum. İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna öncülük eden, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

 

BAYRAM'DAN 29 EKİM MESAJI

 

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı yaptığı açıklama ile kutladı. Bayram yaptığı açıklamada, “Türk Milleti olarak, Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin 97. yılını kutlamanın kıvancını ve mutluluğunu yaşamaktayız” ifadelerine yer verdi.

 

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı yaptığı açıklama ile kutladı. Erhan Bayram yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

“Türk Milleti olarak, Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin 97. yılını kutlamanın kıvancını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bundan yaklaşık 100 yıl önce Azîz Türk Milleti, dört bir yandan sıkıştırılmış olduğu ve âdeta imha edilmeye çalışıldığı Anadolu coğrafyasında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde makus talihini yenmiş zincirlerini kırmış, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyetin ilanıyla da kıyamete dek sürecek olan varlığını ve egemenliğini dünyaya, tarih boyunca olduğu gibi bir kez daha kararlılıkla ilân etmiştir.”

 

“CUMHURİYETİN KURUCU DEĞERLERİNE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKMEKTEDİR”

“Bu bilinç içinde Cumhuriyetin çocukları olan bizler, çocuklarımızın, torunlarımızın, gelecek nesillerin aldığı nefese kadar bağımsız yaşayabileceği, kan ve gözyaşı dökmeden, barış ve huzur içinde, gururla yasayabilecekleri bir vatan bırakmalıyız. Türk Milleti olarak içinden geçmekte olduğumuz bu hassas dönemden alnımızın akıyla çıkmak ve aydınlık yarınlara ulaşmak istiyorsak, Büyük Önder Atatürk'ün aziz hatırasına ve Cumhuriyetin kurucu değerlerine her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gerekmektedir. Millet olarak, Cumhuriyete sahip çıkmayan, Atatürk'ün açtığı yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürümeyi reddeden, Atatürk'ün manevi şahsiyetine saygısızlık eden, ilke ve inkılaplarını yok sayan, Cumhuriyetin kazanımları sayesinde bu topraklarda yaşadığını unutup, Türk Milleti'ne, Atatürk ve Cumhuriyete düşmanlık besleyenleri, habis bir ur gibi milli birlik ve beraberliğimize zarar vermeye çalışanları da içimizde barındırmamak milli bir görevdir.”

 

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”

 

İçinden geçmekte olduğumuz bu kritik süreçte Cumhuriyetimizin ve Devletimizin kazanımlarının kıymetini bir kere daha anlıyor, “Atalarımızla ne kadar gurur duysak azdır” diyoruz. Bizlere bu güzel vatanı ve Devletimizi hediye eden bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, emanetlerine sahip çıkacağımıza, devletimizi korumak, yaşatmak ve gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakmak için şaşmaz bir azim ve kararlılıkla her türlü fedakarlığı göstereceğimize söz veriyoruz. Bu vesileyle, özgürlük, demokrasi ve gelişmişlik yolumuzu aydınlatan ışığın kaynağı olan Cumhuriyetin ilanının ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 97. yıldönümünü kutluyor; Büyük Önder Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene.”

 

TÜRKER ATEŞ 29 EKİM MESAJI YAYINLADI

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Ateş, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Her yıl olduğu gibi bu yıl da millet olarak Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecan ile karşılıyoruz.  97 yıl önce millet olarak verilen kurtuluş mücadelesinin ardından Cumhuriyetimizin tüm dünyaya ilan edildiği gün, tarihimizin en önemli ve gururlu günlerinden birisidir. 100. yaşına koşar adım ilerleyen Cumhuriyetimiz, üzerinde yaşadığımız bu topraklar üzerinde kader birliği yapmış, kalbi vatan, millet ve bayrak sevgisiyle atan, bağımsızlığa ve hürriyete inanmış milyonlarca bireyin en büyük ortak değeridir.”

 

“YOLUMUZA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ”

 

“Atatürk'ün çizdiği hedefler doğrultusunda başlayan muasır medeniyet yolculuğunda bugün yolumuza hız kesmeden devam ediyoruz. Bizler iş dünyasının temsilcileri olarak, birliğimiz ve beraberliğimizden aldığımız güç ile yarınlara daima umutla ve güvenle bakıyoruz. Her karış toprağı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanarak kazanılmış bu güzide emaneti, bizden sonraki nesillere daha büyük, daha güçlü ve daha müreffeh biçimde bırakabilmek; yarınların güçlü ve her yönden kalkınmış Türkiye'sini hep birlikte inşa edebilmek için tüm gücümüzle çalışmaya bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Bu vesileyle, ulusal bağımsızlığımızın ebedi simgesi olan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde, tüm üyelerimizin, halkımızın ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, üzerinde yaşadığımız topraklarımızı kanlarıyla bizler için edebi vatana dönüştüren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet ile anıyorum.”

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit