• resmi ilanlar

Aydın ve Küpçü ‘Atatürk' polemiği ile ilgili konuştu

2020-09-23 11:00:09

“BEDAVADAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SEVMEK OLMAZ”

Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, son günlerde gündemden düşmeyen ‘Atatürk' polemiği ile ilgili konuşarak, İl Genel Meclisi'nin CHP Grup Başkan Vekili Erhan Beykoz'un yapımına yeniden başlanan kapalı yüzme havuzun isminin ‘Atatürk olsun' şeklindeki önerisine cevap verdi.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Ak Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın son günlerde gündemden düşmeyen ‘Atatürk' polemiği ile ilgili açıklamalarda bulundular. Milletvekilleri Küpçü ve Aydın, açıklamalarında Bolu il Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Erhan Beykoz'un yapımına yeniden başlanan kapalı yüzme havuzunun isminin Atatürk olsun şeklindeki önerisine cevap verdi.

“DEĞERLERİ SİYASETE ALET ETMESİNLER, DEĞERLİ HİZMET ETSİNLER”

Konu ile ilgili konuşan Ak Parti Bolu Milletvekilli Fehmi Küpçü, “Biz özelikle bu ülkenin kutsalları üzerine hiç siyaset üretmedik. Üretmemekte lazım. Onları ayrı bir yere konuşlandırma, kıymet vermek lazım. Seçim zamanı bizim kutsallarımız üzerinden Kur'an, bayrak üzerinden ben siyaset üretmenin çok doğru bir biçim olduğunu düşünmüyorum. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Dolayısıyla o hepimizin Atatürk'üdür. Onu ilişkin zaman zaman Erhan abiyi de tanırım, severimde. Ama şu yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. Bakın siz birine değer veriyorsanız onun kurduğu Cumhuriyete yapılan operasyonlarda o meydana çıkamıyorsanız o zaman bedavadan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmek olmaz. Milletin iradesine operasyon yapıldığında sesin çıkmıyorsa öyle bedavadan sevmek olmaz. İsimler üzerinde değil, ilkeler üzerinden konuşmalıyız. Rahmetli İzzet Baysal büyüğümüz Abant İzzet Baysal Üniversitesi olmak üzerek birçok hayır kurumuna ismini vermiş, maddi manevi yardımlarda bulunmuşken rahmetli İzzet Baysal'ın vakfını biz niye seviyoruz. Onu siyaset üstü tutuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü de tutmamız lazım. Ben bu anlamdaki tartışmaların Cumhuriyetin 97. Yılında yani 100. yılına üç yıl varken çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Hayatı boyunca kenarında geçmemiş Anayasa mahkemesine Kur'an'ı kerimi dava olarak taşımış Tanju Özcan gelip Kur'an üzerine yemin edip burada birde Atatürk üzerine tartışma yaparsa bu siyasal kafa ile neyi konuşacağız. Değerleri siyasete alet etmesinler, değerli hizmet etsinler” dedi.

“BİR PROJEYİ GERÇEKLEŞTİRSİNLER, GİTSİNLER İSİM VERSİNLER”

Küpçü'nün ardında konuşan Milletvekili Arzu Aydın ise konuşmasında, “Bu tartışma gerçekten üzüntü veren bir şey. Vekilimde çok güzel konuştu. Değerlerimiz üzerinden siyaset yapılmasından kesinlikle karşıyız. Hani onların anlayışı olabilir o zamanda ben sorarım meclis toplantısında neden Necip Fazıl Kültür Merkezinin adını değiştirmek için teklif verdiniz? Necip Fazıl ismi sende niye rahatsızlık yarattı. Neden Ahmet Baysal'ın adın verelim diyerek siyaset üstü kişilikleri siyasete malzeme ediyorsunuz. Orada yapılan bir hayır hizmet var. Orada yüzme havuzu var Bolu'nun hizmetine açılacak. Bakalım Atatürk adını verecekler mi vermeyecekler mi? şeklindeki siyaset bizim tarzımız olan siyaset değil. Hizmet üretsinler. Bir projeyi gerçekleştirsinler, gitsinler isim versinler. Verdikleri isime karışmıyoruz. Ama hayır işlerini bu şekilde siyasete malzeme yapmasınlar” ifadelerini kullandı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit