• resmi ilanlar

Perçin, Güney Çevre Yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu

2020-09-22 11:00:06

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bolu İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Perçin Güney Çevre Yolu ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada, “Ekonomik krizin derinleştiği salgın koşullarında kamu kaynaklarının yanlış kullanımının önüne geçen bu kararı sevindirici bulmakla birlikte, projenin mevcut etabına harcanan ve düzeltilmesi için harcanacak olan kamu kaynaklarının, geçmişte ranta açılan tarım arazilerinin hesabının sorulması gerektiğine inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bolu İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Erol Perçin Güney Çevre Yolu ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Yayınlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

 

 

“Önceki dönem belediye yönetiminin projelerinden olan Güney Çevre Yolu ile ilgili TMMOB Bolu İl Koordinasyon kurulu olarak daha önce söz konusu projenin kentimizde yaratacağı tahribatı, tarım alanlarına vereceği zararı kamuoyu ile paylaşmıştık. Geçtiğimiz gün Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, kentimizde gerçekleştirdiği Güney Çevre Yolu şantiyesi ziyareti esnasında, akla, bilime, planlama ve şehircilik ilkelerine aykırı projenin kalan etaplarının yapılmayacağını ifade etmiştir. Ekonomik krizin derinleştiği salgın koşullarında kamu kaynaklarının yanlış kullanımının önüne geçen bu kararı sevindirici bulmakla birlikte, projenin mevcut etabına harcanan ve düzeltilmesi için harcanacak olan kamu kaynaklarının, geçmişte ranta açılan tarım arazilerinin hesabının sorulması gerektiğine inanıyoruz.”

 

“KENT PAYDAŞLARININ SAMİMİ BİR ŞEKİLDE GÖRÜŞLERİ ALINARAK SÜREÇLERE DAHİLİ SAĞLANMALIDIR”

“İçinde bulunduğumuz salgın döneminde tarımsal üretimin ve kamucu bir tarım politikasının önemi bir kez daha net bir şekilde açığa çıkmıştır. Özelleştirmeci anlayışla ranta dayalı politikalar sonucu üretilen hiçbir projenin kent yararına olmadığı, bir avuç müteahhitte kaynak ayırmaktan öteye gitmediği bilinmektedir. Bu nedenledir ki gerek şehir planlamasında gerekse cazibe merkezi olan kentimiz nazarında anılacak her projede tüm kent paydaşlarının samimi bir şekilde görüşleri alınarak süreçlere dahili sağlanmalıdır. Ben bilirim anlayışla üretilen sözde projelerin kentimizde yarattığı tahribatın yanı sıra, fuzuli bir şekilde buralara harcanan kaynakların bekleyen birçok kent sorununun çözümde değerlendirilebileceği unutulmamalıdır. Bu ülkenin mühendisleri, mimarları ve şehir plancıları olarak bizler, kamusal kaynaklarımızı ve kamu çıkarlarını koşulsuz korumaya, kentimizi ilgilendiren her konuda görüş ve önerilerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.”

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit