• resmi ilanlar

Doğanay'dan CHP'lileri Kızdıracak Açıklama

2020-09-20 11:00:08

Ak Pati Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 'Atatürk' yerine 'Gazi Mustafa Kemal' demesi üzerine başlayan polemik ile ilgili CHP'lilieri kızdıracak bir açıklamada daha bulundu. Atatürk hayatta olsaydı bunların hepsini ihraç ederdi diyen Doğanay açıklamasında, “Sizlere her ortamda basında, televizyonda, ulusalda her yerde sizlere Atatürkçülük dersi veririm” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 'Atatürk' yerine 'Gazi Mustafa Kemal' demesi üzerine başlayan polemik gündemden düşmüyor. Hafta sonu Mengen de gerçekleşen AK Parti Bolu İlçe Teşkilatları 7'nci Olağan kongresinde polemik ile ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP'lilere yüklendi.

“HER YERDE SİZLERE ATATÜRKÇÜLÜK DERSİ VERİRİM”

Ak Parti olarak sözde Atatürkçülük yapmadıkları belirten Doğanay yaptığı açıklamada, “Sözde Atatürkçülük yapmak çok kolay. Neyse ki geçen hafta kendilerine sorduğumda benim sorduğum soruya cevap vermediler. Yuvarlak bir şeyler söylediler. Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu Cumhuriyet Halk Partisin de siyaset yapanlar. Bu geldikleri noktayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk posterine bakarak oturup düşünmeleri lazım.  Ama bu gün geldiğimiz noktada kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu partide Türkiye'nin en büyük metropolü İstanbul'da il başkanlığı yapan Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığı yapan bir hanım efendinin ben Atatürk demem dediği bir noktada lütfen sadece Bolu'da değil aynı zaman da tüm Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisinin de siyaset yapanların hepsi oturup bir kez daha düşünmesi lazım. Biz nereye geldik biz kimlerle beraber siyaset yapıyoruz. Kimlerle beraber işbirliği içerisindeyiz diye oturup düşünmeleri lazım. Çünkü 80 milyonluk bu ülkede Atatürk soy ismi özel olarak başka kimseye verilmemiştir. Sadece Gazi Mustafa Kemal'e verilmiştir. Ben bunu sorduğumda Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kazım Karsu birileri demiş ben isim vererek söylüyorum. Çünkü yaşça benden büyük kendisi de tatilde. Muhtemelen basın açıklamasını da Kazım abi yapmamıştır. Birileri yazmış basına da servis etmiş. Ben şu soruyu sordum. Ey Cumhuriyet Halk Partililer sizin partinizde siyaset yapan bu gün dünyanın kalbi olarak bilinen İstanbul'da il başkanlığı yapan hanımın Atatürk isminden rahatsız olmasından siz Bolu'da rahatsızmısınız değilmisiniz. Ben size onu sordum onun cevabını verin. Bize kimse Atatürkçülük dersi vermesin demişler. Ben size Atatürkçülük dersi vermiyorum ama sizlerle her ortamda basında, televizyonda, ulusalda her yerde sizlere Atatürkçülük dersi veririm.  Bunu niye söylüyorum. Ben kendimi biliyorum. Benim içindeki kalbimdeki Atatürk sevgisini onların sorgulaması hadlerine değildir. Biz sözde Atatürkçülükte yapmıyoruz.” İfadelerini kullandı.

“ATATÜRK HAYATTA OLSAYDI BUNLARIN HEPSİNİ PARTİDEN İHRAÇ EDERDİ”

Bolu'daki Cumhuriyet Halk Partililere ver Bolu'daki seçilmişlere seslenen Doğanay, “Öyle sıkıştıkları zaman Anıt Park'ın önüne gidip önünü iliklemekle olmuyor. Dedim ki bakınız burada bir sorun var. İstanbul'da sizin il başkanınız Atatürk soy isminden rahatsız oluyor. Nerede Atatürkçü düşünce dernekleri nerede Bolu'daki Cumhuriyet Halk Partililer. Nerede Bolu'daki seçilmişler. Anıt Park'a gitmeye korkuyorsanız bende geleceğim. Ak Parti teşkilatı ile birlikte geleceğim. Hani siz Atatürkçüsünüz ya hep beraber gidelim. Hiçbir yerden ses gelmiyor. Hepsi kabuklarını çekilmiş. Klasik siyasi anlayış.  Etmeyin Allah aşkına. Günahtır, yazıktır. Derdiniz olsun bu ülke ile alakalı, derdiniz olsun bu millet ile alakalı. Çünkü bunlar zor zamanlarda ortaya çıkmazlar. Bunların hiçbir tanesi 15 Temmuz'da yoktu. Bu ülke şehit verirken tanklar altına yatarken sokakları doldururken yoklardı.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatta olsaydı bunların hepsini partiden ihraç ederdi. Hiçbiri siyaset yapamazlardı” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Şinasi ozveren  (21.09.2020 00:17:03)

  Sen istanbulu bırak mengeni kurtarmaya bak CHP lilerden sana mama cikmaz ne yapacağını anlat laf safsatası yapma

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit