• resmi ilanlar

BAŞKAN ÖZCAN, “HODRİ MEYDAN”

2020-07-02 11:00:16

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan İl Özel İdaresi tarafından iptal edilen ihale hakkında açıklamalarda bulundu. Madem siyasi davranıyorsunuz. Hodri meydan diyen Başkan Özcan, “ bizim söylediğimiz, 3 milyona başkası yapacağına 2 milyona biz yapalım. Halkın parası bu. Biz siyasi bakmıyoruz. Böyle bir şey olur mu? İl Özel İdare'nin cebinden daha az para çıksın diye uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

 

Bolu Belediyesi ve İl Özel İdaresi arasından ihale sorunu iyice çıkmaza giriyor. Konu ile ilgili Bolu Belediye Meclisi Temmuz Ayı 1. Oturumunda açıklamalarda bulunan Başkan Özcan siyasi davranıldığını belirterek hodri meydan dedi. Başkan Özcan açıklamasında; “ Bolu Belediyesi uzun yıllar, 2018 yılına kadar Özel İdare sahasındaki yolların yapılmasını karşılıklı protokolle sağlamışlar. Şimdi her nedense bu seçimden sonra ihale yöntemine dönüldü. Geçen yıl bir ihale yaptı, bizim de desteklediğimiz ortak iş yaptığımız bir şirket ihaleyi aldı ama iptal ettiler. Bu yıl yine bir ihale gerçekleştirdi. Bolu Belediyesi şirketine bu ihaleye katılın talimatı verdim. Bolu Belediyesi'nin şirketi en düşük teklifi verdi. Bu sefer yine ihaleyi vermek istemediler. Bunu kamuoyuna açıklayacağız dediğimiz için bu sefer ihale sizde kaldı diye bize yazı gönderdiler. Sözleşme davetini beklerken 9'uncu gün yine ihaleyi iptal ettiler. İhale sizde kaldı ama çalışmaları yaparken Bolu Belediyesi'nin logosunu kapatarak yapın bile dediler bize. Sanki belediye orada reklam yapacak. Düşünceye bakar mısınız? Kötü niyete bakar mısınız?” dedi.

 

“BİZ SİYASİ BAKMIYORUZ”

 

Özel idarenin tüm işlemlerini yakından takip ederek tüm ihalelerine gireceklerini söyleyen Başkan Özcan, “Arkadaşlar bizim söylediğimiz, 3 milyona başkası yapacağına 2 milyona biz yapalım. Halkın parası bu. Biz siyasi bakmıyoruz. Böyle bir şey olur mu? İl Özel İdare'nin cebinden daha az para çıksın diye uğraşıyoruz. Ama onlar daha az paraya biz bu işi yapalım dediğimiz halde siyasi olarak bakıyorlar ve bize bunu vermiyorlar. Ama biz bundan sonra Özel İdare'nin bütün yapım işlerine gireceğiz. Öyle 3 kuruşluk işi Özel İdare'ye 4 kuruşa yaptırmayacağız. Biz Özel İdare'nin işinden para kazanma derdinde değiliz. Ya önceki dönemler gibi belediyeyle protokol imzalayıp yapacaklar. Niye 10 yıldır bütün işler belediyeyle protokol imzalanarak yapılırken protokol usulünü kaldırıyorsun. Belediye kamu kuruluşu. Başkan Ahmet olur Mehmet olur. Biz halkın parasını koruma derdindeyiz. Bundan sonra Özel İdare'nin tüm işlemlerini çok yakından takip edeceğiz. Bizim faaliyet alanımızın kenarından bile geçen bütün ihalelere gireceğiz. Hadi bakalım. Hodri meydan. Madem siyasi davranıyorsun” ifadelerine yer verdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit