• resmi ilanlar

O SOKAK KIRMIZI BÖLGE DIŞINA ALINDI

2020-06-14 21:31:26

Bolu Belediyesi Meclisi Haziran Ayı 2. Oturumunda alınan kararla daha önceden alkol ruhsatı verilecek bölgeler arasında yer alan Ali Rıza Tekemen Caddesi, alkol ruhsatı verilecek olan bölgelerden çıkartıldı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Meclisi Haziran Ayı 2. Oturumu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Başkanlığında gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda gündeme gelen alkol ruhsatı verilecek bölgelerden biri olan Tabaklar Mahallesi Ali Rıza Tekemen Caddesi, itirazlar ve Siteler Camisinin caddeye yakın olması nedeniyle alkol ruhsatı verilecek bölgelerden çıkartılma kararı meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Oy çokluğu ile kabul edilen kararla birlikte 2019 yılı Ağustos Ayı meclis kararı ile alkollü bölgeler arasında olan Tabaklar Mahallesi Ali Rıza Tekemen Caddesi, alkol ruhsatı verilecek bölgelerden çıkartıldı.

“ORANIN SAHİBİ BİZDEN RUHSAT İSTERSE TAM CAMİNİN KARŞISI OLUYOR”

Alınan karar ile ilgili açıklamada bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Orayı çıkarmamızın sebebi Siteler Camisinin tam karşısına bir bina yapılıyor. Oranın sahibi bizden ruhsat isterse tam caminin karşısı oluyor. Hiç kimse alkolü çoluğuna çocuğuna özendirmek istemez. Keza sigarayı da öyle. Ama şu bir gerçek bu toplumda alkol alanlar var. Bu alkol alanların en azından belli kurallar çerçevesinde hareket etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Alkolü tamamen yasaklayabiliyor muyuz? Yasaklayamıyoruz. Konya büyük şehir belediyesi bunu yasaklayamamış yıllardır. Demek ki yasaklanmıyor. İstanbul'u 25 yıldır Ak Parti yönetti. İstanbul'dan daha çok alkollü mekân olan yer var mı Türkiye'de dolayısıyla artık bu konudan çıkalım” dedi

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Makbule  (15.06.2020 02:30:43)

  Bolu beyi yaparsa dogrudur

 • emel  (15.06.2020 00:14:07)

  tanju baskan zaten kendisi gergun ruhsatli alkol aliyormus musluman bir ulkede bu denli rahat alkol alinmasida icler acisi nediyelim.Kurani opmek degil Kurani yasamak aslolan.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit