• resmi ilanlar

VALİ ÜMİT YÜZDEYİ AÇIKLADI

2020-06-02 11:00:14

Türkiye ortalamasına göre Bolu ne durumda?

Bolu Valisi Ahmet Ümit, korona virüs pandemisinde pozitif çıkan vakaların Türkiye ortalamasına göre verilerini açıkladı.

 

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, korona virüs pandemisinde kentin son durumu hakkında bilgiler açıklamalarda bulundu. Vali Ümit açıklamalarında, Bolu'da son üç günde 17 pozitif vaka tespit ettiklerini ve bu vakaların hepsinin sosyal mesafe ile maske kuralına uymadıklarını söyledi.

“TÜRKİYE ORTALAMASININ OLDUKÇA ALTINDA SEYREDİYORUZ”

Vali Ümit, Bolu'nun pandemi süreci boyunca Türkiye ortalamasına göre durumunu da açıkladı. Vali Ümit'in açıklamaları şu şekilde:

“Türkiye ortalamasının yüzde 5'ine kadar ulaştık. Ortalama yüzde 3 buçuk – 4 arasında kaldı. Şimdi biraz daha düştü ama devam ediyor. Türkiye ortalamasının oldukça altında seyrediyoruz. Bunda tabi Bolu halkının, Bolulu kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın tedbirlere uyumunun çok büyük önemi var. Aynı zamanda sağlık personelimizin çok gayretli bir çalışması var. Bütün kurumların herkesin ilgisi var. Esnafımızın, iş adamlarımızın herkesin katkısı var. Herkes kendince önlemleri aldı. Fedakarlıklar yaptılar. Buna bizim için hayat şartı diye baktılar. Herkesin bir emeği ve katkısı var. Gayretli bir şekilde geldik. İyimser havanın temelinde, hepimizin olaya sahiplenmesi var. Bir aile gibi inşallah sahiplenmeye devam edeceğiz. Bolu'daki vakalar, Türkiye ortalamasının yüzde 5'ini geçmedi. Şu anda da yüzde 3 ve 3 buçuk civarında devam ediyor”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit