• resmi ilanlar

BOLU ADLİYESİ YENİ NORMALE HAZIR

2020-06-01 11:00:11

Bolu Adliyesi, 15 Haziran'da kapılarını yeniden vatandaşa açmadan önce korona virüs tedbirleri kapsamında yenilikler yaptı.

Yeni normale dönüş planı kapsamında çalışmalar devam ederken, Bolu Adliyesi 15 Haziran'da açılmaya hazırlanıyor. Adliye içinde vatandaşların kurallara kesin uyması gerekirken, korona virüs tedbirleri için hazırlıklar tamamlandı.

Yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere; dünyada ve ülkemizde yayılan koronavirüs salgını sonrası Adalet Bakanlığımız ile Hakimler ve Savcılar Kurulumuz Sağlık Bakanlığı ile Bilimsel Danışma Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda acil ve tutuklu işler dışında bir kısım adli işlemlere ara verilmesine karar vermiş, Sayın Cumhurbaşkanımızca Yasalarda öngörülen sürelerin 15 Haziran 2020 tarihine kadar durması kararlaştırılmış, adliyelerde uzaktan/esnek/nöbet usulü çalışma düzenine geçilmişti. Salgınla mücadelede gelinen noktada tüm alanlarda olduğu gibi adalet hizmetlerinin yerine getirilmesinde de aşamalı olarak normale geçiş planlandı. Bolu Adliyesi de korona virüsün ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren Adalet Bakanlığımız ve HSK'nın aldığı tüm tedbirleri uygulayarak “yeni normale” dönüş hazırlıklarını yaptı.

“AYNI ANDA BULUNABİLECEK KİŞİ SAYISI BELİRLENDİ”

Bolu Adliyesi bekleme alanlarındaki koltuklar arasında boşluk bırakılarak oturulmasını teminen uyarıcı yazılar yazıldı, ön bürolar, danışma masaları, icra işlemleri için bekleme yerlerinde sosyal mesafeyi korumaya yönelik sosyal mesafe yer etiketleri ve uyarıcı zemin stickerleri yapıştırıldı, adliyeye gelen iş sahiplerinin görebileceği alanlara koronavirüs uyarı afişleri asıldı, asansör önlerine, bina giriş ve duruşma kapılarına el antiseptikleri ve kolonyalar yerleştirildi, iş sahiplerinin kalemlerdeki personelle fiziki temasını engelleyen ayaklı şerit bariyerler konuldu, bekleme alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı belirlendi.

Adliyeye girişlerde ateş ölçerlerle ateş ölçülmeye devam edilecek ve herkes adliyeye maske ile girebilecek, rutin aralıklarla adliyenin dezenfektesine ve günlük temizliğine devam edilecek.

1 Haziran 2020 tarihinde normal mesai düzenine geçilecek,16 Haziran 2020 tarihinde de duruşma ve keşifler yapılmaya, duran süreler işlemeye başlayacak.” İfadelerine yer verildi.

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman twitter hesabından paylaşımda bulunarak “Adalet Bakanlığımız ile Hakimler ve Savcılar Kurulumuzun aldığı tedbirler çerçevesinde Bolu Adliyesi “yeni normale” hazır...Maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, adalet için uzlaşalım...” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit