• resmi ilanlar

Gölcük, Abant ve Yedigöller'e Randevu ile Giriş Yapılacak

2020-06-01 11:00:14

Yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 27 Mart'tan itibaren kapatılan ve 1 Haziran Pazartesi itibariyle tekrardan ziyarete açılan Bolu'nun gözde mekanları Gölcük, Abant ve Yedigöller milli parklarına tatilciler randevu sistemi ile giriş yapacak.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında 27 Mart'ta ziyarete kapatılan ve 64 gündür kapalı kalan Bolu'nun turistlik yerlerinden Gölcük, Abant ve Yedigöller milli parklarına tatilciler randevu sistemi ile giriş yapacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gölcük ve Abant tabiat parklarıyla Yedigöller Milli Parkı'nı randevulu yerler haline getireceklerini belirterek, "Bugün startını verdik. Bu süre içerisinde oradaki faaliyetleri ve yoğunluğu da görerek daha rahat karar verme imkanımız olacak. Gölcük, Abant ve Yedigöller'in kesinlikle kontrol altına alınması gerekiyor." dedi.

 

 

Vali Ümit, talebin çok yoğun olduğu tabiat ve milli parklara vatandaşların gelmeden önce elektronik sistem üzerinden müracaatlarını yapacaklarını söyleyerek, tatilcilerin gidecekleri yerler için izinlerini buralardan alacaklarını, izin aldıktan sonra gidecekleri yere geldiklerinde izin belgelerini ve kimliklerini yetkililere göstererek giriş yapabileceklerini ifade etti.

 

Belirlenen kapasiteye göre ziyaretçi alınacağının ve kapasitenin üzerine çıkılmayacağını vurgulayan Ümit, "Dolayısı ile her isteyen her istediğinde gelme imkanına sahip olmayacak. Genel sağlık bunu gerektiriyor. Bu salgın bunu gerektiriyor." dedi.

 

BOLULULAR RANDEVU ALMAYACAK

 

Bolulu ve dışarıdan gelecek olanların ayrımının yapılacağına belirten Ümit, tabiat parkı ve milli parkların bir bölümünün Bolulu vatandaşlara ayrılacağınısöyledi.

 

Vali Ümit, tabiat ve milli parklara girişin ücretli olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti: "O ücret devam edecek. Diğer hizmetler aynı şekilde devam edecek. Çok kalabalık ve yoğun olması nedeniyle özellikle kış aylarında araçlar yollarda kalıyor. Vatandaşlarımız bu konuda mağdur oluyor. Mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla konuyu elimine etmemiz gerekiyor. Yerli ve yabancılar için ayrı ayrı kontenjanlar belirlenmek suretiyle durum planlı bir şekilde kontrol altına alınacak. Faaliyetler, çalışmalar başladı. Mümkün olan en kısa süre içerisinde de bu işlemler devreye girecek.

 

BALIK TUTMAK YASAK

 

Vali Ümit, "Önce sağlık sonra diğer işlemler geliyor. Sağlığın ayakta kalabilmesi için bazı hobilerimizden, bazı alışkanlıklarımızdan kısmen de olsa feragat etmek zorundayız." diye konuştu. Sefa Günay

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit