• resmi ilanlar

Kıbrıscık ile Bolu Belediyesinden ortak proje

2020-06-01 11:00:03

Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, Bolu Belediyesi ile başlatılan ortak proje kapsamında örnek tarım uygulamasına başladı. Belirlenen tarım alanında yerli domates, biber, fasulye üretimi yapılacak.

Haber: BMA

 

İlimiz Kıbrıscık ilçesi Alan Bölgesinde sulu tarıma geçildi. Kıbrıscık Belediyesi ile Bolu Belediyesi ortaklığında hayata geçirilen proje ile hazırlanan tarım alanında yerli domates, biber, fasulye üretimi yapılacağı duyuruldu.

“YERLİ DOMATES, BİBER, FASULYE, ÜRETİMİ YAPILACAK”

Proje ile ilgili Kıbrıscık Belediye Başkanlığınca yapılan açıklamada, “Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan ve Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen'in ortak çalışmasıyla yerli fidelerden 10 dönüm alanda ortak çalışma başlatıldı. Bolu Belediye seralarında yetiştirilen yerli fideler Bolu Belediye Başkanlığınca Kıbrıscık'a gönderildi. Bölgede örnek tarım uygulamaları kapsamında başlatılan çalışmalarda üreticilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesi planlanıyor. İlçemize hayırlı olsun. Ekim ve bakım işi Kıbrıscık Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek. Hazırlanan alanda yerli domates, biber, fasulye, üretimi yapılacak. Desteklerinden dolayı Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan'a teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit