• resmi ilanlar

KOCA AĞAÇ KANAL KURBANI OLDU

2020-05-31 22:14:44

Kanal genişletme işi için Bolu Belediyesi ekiplerince ıhlamur ağacının kesilmesine vatandaş tepki gösterdi.

Bolu’da Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan kanalı genişletme çalışmaları için Bolu Belediyesi çalışmalara başladı. Genişletme işlemi için kanalın yan taraflarında kalan noktalarda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Kanalın genişletme çalışması için bir ıhlamur ağacının kesilmesi tepki ile karşılandı. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan olgun ıhlamur ağacı, Bolu Belediyesi ekiplerince kesildi. Ağacın kesilmesi ise tepki ile karşılandı.

 

Konu hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan bir vatandaş, “Nasıl başlayayım bilemedım. Mahallemde çok sevdiğim alımlı, büyük, çok heybetli bir ıhlamur ağacımız vardı. Cumartesi günü koca ağacı kesmişler. Yaptıkları yada genişlettikleri kanalın yarım metre içinde olduğu için değer miydi? Yazıklar olsun… Bundan başkanın haberının olmadığından eminim ama belediyeden birilerinin haberi vardı. On bilinmeyenli, on denklem çözüyordun ki başka bir şey bulamadın. Muhtesem ağacı kestin. Hiç bir neden onu kesmemeliydi. Sonra yeşil Bolu, tabiatın kalbi…  Ne demezsin. Günün sözü de ‘Çevreye verdiğimiz zarardan dolayı özür dileriz.’ Her kimse sorumlusu Allahın gazabı üstüne olsun. En kısa zamanda esasında güzel de konuşarakta anlatabilirdim ama içimden boyle yazmak geldi. Az bile söyledim bir daha öyle bir ağacı zor yetiştirirsin. Ey kesen emin ol belanı Allahtan bulacaksın. Umarım birileri buna cevap verir belediyeden” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Ayhan  (03.06.2020 14:01:09)

  Şehir merkezinde bir ağaç kesilirken Bolu ormanlarında milyonlarca ağaç kesilmeye devam ediliyor ve bu kesilen ağaçlar yetmezmiş gibi çayır çimen yok ediliyor buna dur diyecek bir yokmu?

 • Zeki zahidler  (02.06.2020 05:21:13)

  Güzel Bolumuzun yeşili bol olduğu için 1 ağaçtan ne olur,diyordur,bu kesim seviciler.Hayatlarında da Bolunun dışına hiç çıkmamışlardır.Ağaçsız kara parçasının ne demek olduğunu bilmeyen bu insanları başımıza yönetici yaparsanız,olacağı bu.Yani kesimi yapan işçi kardeşlerimizin başında mutlaka bir amirleri vardır.Tanju bey bu arkadaşa ne ceza verecek.Bence cumhuriyet cad.de belirlenen noktalara maaşının yarısıyla fidan diktirsin.Hatta bu noktaları yüreği sızlayan bu arkadaş belirlesin ki helallik almış olur.bu arada Tanju beyden borznlar deresi güzergâhı ne zaman yürüyüş yolu olack,müjde bekli

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit