• resmi ilanlar

“ŞU AN AKTİF VAKA SAYISI 19”

2020-05-28 11:00:20

Bolu da koronanın dünü ve bu günü….

 

Türkiye genelinde tabip odaları korona virüs salgınını Medyascope'a anlatmaya devam ediyor. Bolu Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Gezici, Bolu'nun diğer illere göre salgını hafif atlattığını belirtti ve toplamda vaka sayısının 200'e çıktığını, şu anda aktif vaka sayısının 19 olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Ali Rıza Gezici, Bolu'da iki pandemi hastanesinin olduğunu söylerken “Şu anda aktif hasta sayısı 19 ama şüpheli vaka sayısı bizim hastanemizde 30 civarında. Bir o kadar da diğer hastanede olduğunu düşünürsek 50-60 şüpheli hasta var diyebiliriz” dedi.

 

“VAKA SAYISI 200'Ü GEÇMEDİ”

Bolu'nun diğer illere göre salgın sürecini hafif atlattığına değinen Gezici, “Toplam vaka sayısı 200'ü geçmedi. Ölüm oranı ise çok düşüktü, toplamda üç kişi var ve bu kişiler zaten 70'in üzerinde yaşı olan insanlar. Birçok hastalığı olan kişilerdi aynı zamanda. Sağlık çalışanları açısından baktığımızda dört hekim arkadaşımızın testi pozitif çıktı, yoğun bakıma giren olmadı ayakta atlattılar. Hemşirelerimizden de 14 kişi rahatsızlandı, bir tanesi yoğun bakımda kaldı ancak o da çıktı. Pandemi için ayırdığımız klinikleri teker teker kapatıyoruz şu anda üç klinik kaldı. Bakanlık açıklamadı ancak önümüzdeki aylarda normal işleyişe geri döneceğiz” diye konuştu.

 

“BİRAZ DAHA SÜREÇ UZATILMALIYDI”

Gezici ayrıca tedbirlerin kaldırılmasının erken olduğunu da sözlerine ekledi: “Tedbirlerin kaldırılması konusunda erken davranılıyor. Başka ülkelerde ikinci vakalar görülebiliyor. Tabii ki ekonomi de önemli, bir anda binlerce insan işsiz kalıyor. Bunu anlıyorum ama kaybettiğimiz insanları geri kazanamıyoruz. Biraz daha süreç uzatılmalıydı diye düşünüyorum.”Sefa GÜNAY

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit