• resmi ilanlar

Vali Ümit, Şehit Ailelerimizle Birlikte Şehitliğimizi Ziyaret Etti

2020-05-25 11:00:04

Bolu Valisi Ahmet Ümit, koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sebebiyle Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Garnizon Şehitliği'ni, şehitlerimizin birinci derece yakınlarıyla birlikte ziyaret etti.

Valiliğin koordinesinde yapılan Şehitlik ziyaretine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Yavuz Çankaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Müftüsü Orhan Genç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Bekir Koçyiğit, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi Üyeleri Gazilerimiz ile şehitlerimizin birinci derece yakınları katıldı.

 

Şehitlikte din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Kerimin ardından İl Müftülüğünün koordinesinde Ramazan Ayı boyunca okunan hatimlerin duası yapılarak şehitlerimizin şahs-ı manevilerine hediye edildi.

Vali Ahmet Ümit, Garnizon Şehitliğinde düzenlenen programa katılan şehitlerimizin yakınlarıyla da sohbet ederek bayramlarını kutladı.

Şehitlik programının devamında kabirlerin başına giden Bolu Valisi Ahmet Ümit, şehit ailelerimiz ile beraber dua etti.

“ŞEHİTLERİMİZİN KABRİNİ ZİYARET ETTİK”

Garnizon Şehitliğinde düzenlenen program sonrası açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit, çok sakin geçirilen bir Ramazan Ayı'nın ardından bugün bayramın birinci gününün idrak edildiğini belirterek, “Bizim gelenek ve göreneklerimizde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmak, geçmişimize ve tarihimize sahip çıkmak çok önemli bir yer tutar. Biz bayrama özellikle şehitliklerimizin ziyareti ile başladık. Bugün, şehitlerimizin birinci derece yakınlarının şehitlikleri ziyaret etme hakları vardı. Bizler de sınırlı sayıda olarak şehit ailelerimize eşlik ettik. Bu vesileyle Bolulu hemşehrilerimin, basın mensuplarının ve aziz milletimizin bayramlarını bir kez daha kutluyorum. Bu mübarek günlerin tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” dedi. A. Haktan Yamantürk

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit