• resmi ilanlar

“TEK BİR VAKA VAR”

2020-03-27 11:00:26

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı basın toplantısında Bolu'da 1 vaka olduğunu ve kurallara uyulması halinde salgının üstesinden gelinebileceğini açıkladı.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Korona virüs ile mücadele kapsamında belediyenin yaptığı çalışmaları kamuoyuna sunmak adına basın toplantısı düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Kendisine yöneltilen “Bolu'da vaka var mı?” sorusuna cevap veren Başkan Özcan, şu an şehirde 1 pozitif vaka olduğunu söyledi. Başkan Özcan, “Bana intikal eden tek bir vaka var. O da Bolulu bir yurttaşımız değil. Bolu'dan transit geçen bir yurttaşımızın kontrolü sırasında tespit edilmiş. Bir bebekten bahsedilmişti. Sonrada yapılan testlerde bebeğin ve ailesinin test sonuçları negatif çıktı. Şu anda vaka sayısı bakımından Türkiye'nin en sıkıntısız illerinden birinin Bolu olduğunu mutlulukla söyleyebiliyorum” dedi.

“SALGININ BELİ KIRILMIŞ OLACAK”

Açıklamasının devamında kurallara daha çok uyulması halinde salgının üstesinden hemen gelinebileceğini söyleyen Başkan Özcan, “Bu şu demek değil, 1 kişi 600 kişinin enfekte olmasına neden olabiliyor. Dolayısı ile vatandaşlarımız şu önümüzdeki 1 – 2 haftayı evinde geçirerek, kurallara daha çok uyarak geçirirse bu salgının beli kırılmış olacak. Biz de Bolu olarak Allah'ın izni ile koronadan dolayı hiç kayıp vermeden atlatacağız. Buna inanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit