• resmi ilanlar

“EVDE KAL BOLU VE UNUTMA…”

2020-03-27 11:00:14

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay,, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada tüm vatandaşlara “Evde Kal” çağrısında bulundu.

Haber: Erol Değirmenci

 

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, evinde çektiği bir videoyu sosyal medya hesaplarında paylaştı. Doğanay, videoda, koronavirüs salgını sürecinde alınması gereken tedbirleri ifade ederek, Bolulu vatandaşları evlerinde kalmaları için uyardı.

“RABBİM GÜÇ KUVVET VERSİN”

Açıklamasına sağlık çalışanlarına teşekkür ederek başlayan Doğanay, ““Sevgili Bolulular, dünyada yaşanan korana virüsü, Türkiye'yi de etkilemiş bulunmaktadır. Hükümetimiz, bu hastalığın, hem ülkemizde hem de Bolumuzda yayılmaması için ciddi tedbirler uygulamaktadır. Bu vesileyle, Bolu İl Sağlık Müdürümüz Muhammet Emin Demirkol öncülüğünde görev yapan, mesai harcayan tüm sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Allah onlardan razı olsun, rabbim güç kuvvet versin” ifadelerini kullandı.

“KORONAVİRÜS İNSANLARIN YAŞINA BAKMIYOR”

Koronavirüsün insanların yaşına bakmadığını belirten Doğanay, “Virüsün başkasından bize bulaşmasını, bizden yayılmasını önlemek kendi davranışlarımıza bağlıdır. Hiçbir sağlık kurumu, hiçbir hekim virüsün size bulaşmasını önleyemez. Yeni tip koronavirüs, insanların yaşına bakmıyor. Genç ve yaşlı, herkesin risk altında olduğunu lütfen unutmayalım. Özellikle yüksek risk altında olan yaşlılarımızı koruyalım. Onlara saygıyla ve hürmetle yaklaşalım” şeklinde konuştu.

“HOBİLERİMİZİ YAPALIM”

Bu süreci evde hobileri yaparak geçirilebileceğini söyleyen Doğanay, “Bu süreci evimizde geçirirken kitap okuyalım, el işi hobilerimizi yapalım. Yoğun iş hayatı tempomuzda bu molayı, bir fırsata dönüştürerek aile bireylerimiz ile daha uzun sohbetler yapabilir, hatta edindiğimiz tecrübeleri çocuklarımıza aktarabilir ve onlarla paylaşabiliriz” dedi.

“KORONAVİRÜS, ALACAĞIMIZ HİÇBİR TEDBİRDEN GÜÇLÜ DEĞİLDİR”

Son olarak koronavirüsün alınacak hiçbir tedbirden güçlü olmadığını da söyleyen Doğanay, “Koronavirüs riskinden korunmak için yapmamız gerekenleri, sağlık bakanımız sürekli duyuruyor. Panik yok ama tedbir şart. Ellerimizi sık sık yıkayacağız. Kalabalık ortamlardan uzak duracağız. Sosyal mesafeyi koruyacağız. Sarılıp tokalaşmak yerine, gönül selamıyla selamlaşacağız. Evde kal Bolu ve unutma; koronavirüs, alacağımız hiçbir tedbirden güçlü değildir. Yaşanacak hayatlara sahip çıkalım. Lütfen evde kalalım. Daha güzel günlerde buluşmak üzere, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit