• resmi ilanlar

FETÖ'YÜ KULLANIP, BİRİKTİRDİĞİ TÜM PARAYI ALDI

2020-02-25 11:00:10

Bolu'da, kendini polis olarak tanıtıp “FETÖ'den hakkında soruşturma açılmış” diyerek, 72 yaşındaki Düriye Varoğlu'nu dolandıran Turan Ayaz (24) hakim karşısına çıktı.

Haber: Erol Değirmenci

Olay, 2019 yılının Şubat ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bolu’da kaldığı otelden Düriye Varoğlu’nu arayan Turan Ayaz, “Sen nüfus cüzdanını düşürmüşsün. Kimliğin üzerinden alışveriş yapılmış, mağaza açılmış, senin üstüne çok mal varlığı görünüyor. Senet, çek işlerine de girilmiş. Ben başkomserim. Bunu yapan kişiler FETÖ’nün adamları. Onları yakalamak için yanına geleceğiz. Senden parmak izi alacağız, bizimle emniyete geleceksin” dedi. Kadının mal varlığını da soran Ayaz, Varoğlu’nun 1 adet altın kolye, 9 adet çeyrek altın, bin 370 Euro da parasını alarak kayıplara karıştı. Yaşlı kadının dolandırıldığını anlayıp, şahsı şikayet etmesi üzerine Turan Ayaz, polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda Malatya’da yakalanarak tutuklandı.

Olayın Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında mağdur Düriye Varoğlu ve tutuklu sanık Turan Ayaz hakim karşısına çıktı. Mahkeme başkanının yaşananları anlatması için mağdur Düriye Varoğlu’na söz vermesi üzerine, “Beni aradı ve başkomser olduğunu söyledi. Nüfus cüzdanımı düşürdüğümü, hakkımda FETÖ’den soruşturma açıldığını söyledi. FETÖ’nün, benim nüfus cüzdanım üzerinden işlem yaptığını ve onlara evdeki para ve altınları vermek gerekiyormuş. Para ve altınları onun gönderdiği kişiye verdim. Beni her iki telefonda da arayarak başka birine haber vermeme de engel oldu. Parayı teslim ederken de telefonda konuşmayı sürdürdü. Şikayetçiyim” dedi.

Mağdurun sözlerinin ardından konuşan sanık Turan Ayaz, yaşlı kadının kendisini başka biri ile karıştırdığını söyleyerek tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti tarafları dinledikten sonra eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 30 Nisan 2020 tarihine erteledi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit