• resmi ilanlar

Ak Parti'den turizm atağı

2020-02-17 11:00:20

2 KONU BAKAN YARDIMCISIYLA MASAYA YATIRILDI

Geçtiğimiz günler Bolu’yu ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın, “Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi” ile İl Kültür Müdürlüğü binası hakkında görüştüğü öğrenildi.

 

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

14 Şubat Cuma günü Bolu’yu ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, şehirde bir takım incelemelerde bulundu. Eski adliye binası ve İl Kültür Müdürlüğü’nü ziyaret eden Yavuz’a, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın eşlik etti.

BOLU’NUN TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

Bakan Yardımcısı Yavuz ile yaptığı basın açıklamasında Kartalkaya yolunun asfaltlanma işini gündeme getiren Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın basına kapalı olarak yaptığı görüşmede de, “Karacasu Termal Turizm Merkezinden başlayarak, Aladağ Bölgesi, Seben-TaşlıyaylaGöleti ve Köroğlu Dağı Turizm alanını kapsayan Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ni yeniden gündeme getirdiği öğrenildi. Bolu’nun turizmi için konunun Bakanlar Kurulu’nda tekrar gündeme gelmesini isteyen Doğanay’ın, bu yatırımın Bolu için çok önemli olduğunu da Bakan Yardımcısı Yavuz’a bildirdi.

DİĞER KONU KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ BİNASI

Doğanay ve Bakan Yardımcısı Yavuz’un diğer gündemi ise İl Kültür Müdürlüğü binası oldu. Zeminde yaşanan sıkıntılar nedeni ile kayan ve risk taşıyan binada incelemeler yapan Yavuz ile konuşan Doğanay, Bolu’nun yeni bir binaya ihtiyaç duyduğunu söyledi. Bakan Yavuz yeni binaya sıcak bakarken, yerin belirlenmesi için çalışmalar başladı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit