• resmi ilanlar

BAKANDAN KARTALKAYA YOLUNA DESTEK İSTEDİ

2020-02-14 11:00:16

Doğanay, turizm sorununu gündeme taşıdı

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un Ak Parti İl Teşkilatı’nı ziyaretinde, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Allah razı olsun Ak Parti döneminde bizim çıkışımız özellikle yol olduğu için yolun gittiği yerde medeniyet olur dediğimiz için bu manada bakanlığımızın Bolu’ya yapmış olduğu destekleri biliyoruz. Kartalkaya yolunda bize yine destek olursanız seviniriz” diyerek Bolu’nun önemli bir sorununu çözmek adına ilk girişimlerini yaptı.

 

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, sabah saatlerinde Bolu’ya geldi. Ak Parti İl Teşkilatları karşılarken Bakan Yardımcısı Yavuz, ilk olarak eski adliye binasını gezdi. Binayı Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Ak Partili belediye başkanları ve siyasiler ile gezen Yavuz, binanın son durumu hakkında bilgi aldı.

 

BOLU’NUN TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

Binayı gezdikten sonra Yavuz, Bolu Valisi Ahmet Ümit’i ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Bakan Yardımcısı Yavuz ve Vali Ümit, Bolu’nun turizm potansiyeli hakkında konuştu. Bolu’da turizmi geliştirmek adına neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişi yapılırken, Bakan Yardımcısı Yavuz daha sonra Ak Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti.

 

“KARTALKAYA YOLUNDA BİZE YİNE DESTEK OLURSANIZ SEVİNİRİZ”

Ziyaretin ardından parti binasında Bakan Yardımcısı Yavuz ile beraber açıklamalarda bulunan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu’nun önemli sorununu bakan yardımcısına iletti. Kartalkaya yolunun asfaltlanmayan kısmının da bitirilmesi için destek isteyen Doğanay, “Bolu tabiatın kalbi, turizmin cenneti, Allah’ın bu güzelliği bahşettiği bir coğrafyayız. Ankara ile İstanbul’un arasında böyle iki metropolün arasında, güzel bir şehiriz, güzel insanlara sahibiz. Bu manada öncelikle asıl milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın kolları, gençlik kolları, Ak Parti Bolu teşkilatları adına şehrimize hoş geldiniz diyorum. Bolu deyince akla, önce turizm geliyor. Biz de fabrika bacası tüten bir şehir olsun istemiyoruz. Biz de Rabbimizin bize böyle bahşettiği şehrin, turizm şehri olarak görmek istiyoruz. Bunu Abanatımızla, Yedigöllerimizle, Gölcük ve Kartalkayamızla istiyoruz. Zaten Bakanlar Kurulu kararı ile turizm teşvik alanı olarak ilan edilen Aladağlar’dan bölgesinin, Karacasu’nun projelendirmesini yapacağız. Bu manada sizin destekleri bizler için önemli. Yine bakanlığımızın destek verdiği Kartalkaya var. Kartalkaya yolunun asfaltlanması noktasında 3 milyon gibi bir desteğiniz var. Tabi burası aynı zaman Kartalkaya yolu olmakla beraber köy yolları da var. Sizlerin vermiş olduğu destek ile beraber İl Özel İdaremiz, bu yolun çalışmasını yapmış oldu. Buranın yarısını yapabildik. Yarısı kaldı. İşleyen bir yol.  Turizm dediğimiz zaman yolda medeniyet. Allah razı olsun Ak Parti döneminde bizim çıkışımız özellikle yol olduğu için yolun gittiği yerde medeniyet olur dediğimiz için bu manada bakanlığımızın Bolu’ya yapmış olduğu destekleri biliyoruz. Kartalkaya yolunda bize yine destek olursanız seviniriz. Bunu da arkadaşlarımızın huzurunda sizlere iletmiş olayım” şeklinde konuştu.

 

“BOLU TABİ Kİ ALLAHIN NİMETİ MUHTEŞEM BİR MEMLEKET”

Parti binasında açıklamalarda  Doğanay’ın ardından açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz açıklamasında; “ Bizde Kültür ve Turizm bakan yardımcısı olarak Türkiye’nin en güzel illerinden Bolu’ya geldik. Burada olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.  Bolu tabi ki Allahın nimeti muhteşem bir memleket, çok şanslısınız Bolulu olmaktan. Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından önemli bir şehir Bolu. Hem turizm alanlarında hem spor alanlarında hem kültür alanlarında birde gastronomisiyle çok kıymetli önemli bir yer. Biz Kültür ve Turizm bakanlığı olarak Bolu’yu destekledik bundan sonra da yeni dönemde de Sayın Kültür ve Turizm bakanımızın da talimatlarıyla Bolu’nun turizm alt yapılarının geliştirmesi kültürel mekânların geliştirilmesi için yeni adımlarımız olacak. Bu nedenle bu gün hem sayın valimizi ziyaret ettik, istişarelerde bulunduk. Sayın vekillerimizle birlikte Ankara da sürekli çalışıyoruz. Bolu da neyi daha iyi yapabiliriz. Sürekli istişare içersindeyiz. Belediye başkanlarımız sahada çok aktif onlarla el elleyiz. Talepleri daha hızlı çözmek için çalışıyoruz. Bu konuda çalışma ajanslarımız çok önemli, Bolulular çalışkan insanlar çalışmayı seven insanlar. Bolu zaten iyi bir yerde ama neden daha iyi bir yerde olmasın bunu peşindeyiz. Sayın valimizden gerekli bilgileri aldık. Kıymetli belediye başkanlarımızdan ilçelerine ilişkin bilgiler aldık.  Sayın vekilimizden ilimize ilişkin iyi bilgiler aldık. Birlikteyiz el elleyiz, gönül gönülleyiz. İnşallah Bolu için daha güzel şeyler yapacağız. Kısa zamanda güzel yatırımlar güzel sürprizlerimiz olacak” ifadelerine yer verdi.

 

“İNŞALLAH SAYIN BAKANIMIZDA KISA SÜRE İÇERSİNDE BOLU’YA GELECEK”    

Ak Parti Milletvekillerinin ve Valinin Ankara’dan güzel haberlerle döndüğünü söyleyen Bakan Yavuz,  “İki vekilimiz ve sayın valimiz ile birlikte iki gün önce sayın bakanımızla Ankara da bir araya geldiler. İlin bütün sorunlarının tek tek üzerinden geçtiler. Aslında ilin sorunu yokta daha iyi ne yaparız diye. Onlarda güzel müjdelerle döndüler Bolu’ya. İnşallah sayın bakanımızda kısa süre içersinde Bolu’ya gelecek. Bolu güzel daha güzel nasıl yaparız bunun peşindeyiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit