• resmi ilanlar

Yine bir internet ilanı, yine dolandırıcılık

2020-01-23 11:00:11

KEDİ VE KÖPEK ALALIM DERKEN DOLANDIRILDILAR

İnternet üzerinden köpek ve kedi satın almak istediği kişiler tarafından dolandırılan T.D ve Ö.G Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarak başkaların da böyle dolandırılmamaları için davacı olduklarını belirttiler.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

İnternet üzerinden satın almak için köpek ararken, gördüğü ilandaki kişiyi arayan T.D 250 TL, Ö.G ise satın almak için kedi ararken aradığı aynı kişi tarafından 650 TL dolandırıldı. Dolandırılmalarının ardında şikayetçi olan mağdur T.D ve Ö.G Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkarak mahkeme heyeti huzurunda ifadeleri alındı.

 

“SİTEDEN BEĞENDİĞİM KÖPEĞİ ALMAK İSTEMİŞTİM”

Mahkeme heyeti huzurunda ifadesi alınan T.D, “Ben daha önce bu konudaki beyanlarıma katılıyorum. Diğer müşteki gibi bende alalımsatalım.com isimli siteden beğendiğim köpeği almak istemiştim. İlanda belirtilen numara ile iletişim kurdum 1300 TL ye anlaştım. Önce kapora bedeli 200 TL yolladım daha sona iletişim kuramadım. Beni engelledi. Köpeği teslim almadım. Benim zararım 200 TL’dir sanıktan şikayetçiyim” ifadelerine yer verdi.

 

“KENDİSİNE ULAŞAMADIM KENDİSİNE KEDİYİ DE YOLLAMADI”

Mahkeme heyeti huzurunda ifadesi alınan Ö.G ise ifadesinde, “Ben daha önceki beyanlarıma katılıyorum. Alalım satalım. Com isimli site üzerinden beğendiğim ve Bolu da bulunmayan bir kedi yavrusu için ilanda belirtilen numara ile iletişim kurdum. Yaptığım anlaşma uyarınca 650 TL’yi belirttiği hesapsa yatırdım. Bir süreden sorna iletişim kurmamıza rağmen kendisine ulaşamadım kendisine, kediyi de yollamadı. Zararım giderilmemiştir. Sanıktan şikayetçiyim” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit