• resmi ilanlar

VEYSEL ÇETİNKAYA PARTİSİNİN GENEL KONGRESİNİ DEĞERLENDİRDİ

2019-11-05 11:00:03

Saadet Partisi (SP) Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, Saadet Partisi 7'nci Olağan Büyük Kongresi'ni değerlendirdi. Bolu teşkilatı olarak, bu kongrenin heyecanını yerinde takip ettiklerini söyledi. Çetinkaya, “Heyecanlı bir kongre gerçekleştirdik. Kongremize, katılım, coşku, büyük bir ilgi alaka söz konusuydu” dedi.

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, 7'nci Olağan Büyük Kongresi'ni sonunda açıklanan ‘Yüksek  Disiplin  Kurulu  Üyeleri' listesine girdi. Ayrıca, Göynüklü il sorumluluğu yapan Recep Sarıdoğan'ın da Genel İdare Kurulu yedek üyesi seçildiğini kaydetti. SP İl Başkanı Veysel Çetinkaya, 03 Kasım Pazar Ankara Spor Salonu'nda gerçekleşen Saadet Partisi 7'nci Olağan Büyük Kongresi sonrasında açıklamalarda bulundu.

“HEYECANLI BİR KONGRE GERÇEKLEŞTİRDİK”

Saadet Partisi 7'nci Olağan Büyük Kongresinin büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirildiğini belirten Çetinkaya; “Heyecanlı bir kongre gerçekleştirdik, çok güzel oldu. Biz kongreye bir saat önce gittik bütün yerler dolmuştu. Biz delege idik. Delegeliğe ayrılan yerler hariç bizimle beraber giden arkadaşlar yer bulamadılar içeride. Salonun içi de dışı da doluydu yani büyük bir katılım vardır. Genel merkeze Bolu'dan ilçeleri ile birlikte 140 kişilik liste verdik. Salonda sadece Saadet Partililer değil, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi parti tamamı temsilci göndermişti. Yurt dışı özellikle İslam ülkelerinin ve Avrupa ülkelerinin pek çoğu temsilci göndererek katılım sağlamıştı. Salonda büyük bir yönlü katılım söz konusu idi. Tabi, gelen mesajalar yine öyle hepsini okuyamadılar ama iki mesajı okudular. Bunlardan bir tanesi Meclis Başkanı Mustafa Şentop'a ait idi, ikincisi ise bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e ait idi. Onların iyi dilek mesajları okundu. Bizim bir geleneğimiz var. Biz bizimle çalışan herkese değer veririz. Gelemeyen yüksek istişare üyelerimiz mesaj yolladı. Onlar bizim baş tacımız. Böyle bir katılım, coşku, büyük bir ilgi alaka söz konusuydu.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

“GENEL BAŞKANIMIZ KUCAKLAYICI BİR KONUŞMA YAPTI”

 

Veysel Çetinkaya konuşmasının devamında, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 7'nci Olağan Büyük Kongresi'ndeki konuşmalarından satır başlarını aktardı. Çetinkaya; “Genel başkanımız müthiş bir kucaklayıcı özelliği olan bir konuşma yaptı. Birlik ve beraberlik mesajları verdi. ‘Milletimizin tüm farklılıkları ile beraber etrafında buluşabileceği yeni bir toplumsal sözleşme teklif ediyoruz' diyerek her kesime açık ülkede birlik ve beraberliği temin edecek biz sözleşme teklifinde bulundu. Ruhunu Çanakkale savaşından, gazisinden ve İstiklal Marşından alan ve ilk mecliste bulunan ruhu taşıyacak bir anlayışı tekrar Türkiye'ye hakim kılmamız gerektiğine inanan, farklı dilleri, düşünceleri, inançları, kültürleri Türkiye üzerinde yaşayan herkesi kucaklayacak bir birlik ve beraberlikten söz etti. Acısı, sevinci, kederi bizim, Doğu'da bizim Batı'da bizim bütün değerler hepimizin. Bunlara sahip çıkmamız lazım, bunlar bizim zenginliğimizdir. Bunlarla birlikte yaşayacağız, yaşamamız gerekir ve sevmemiz gerekir, bunlar bizim ötekileştirme değil kucaklaşmamıza vesile olur şeklinde konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

“DERDİMİZ, DAVAMIZ HEP AYNI”

 

Genel başkanımız ayrıca niçin siyaset yaptığımız belirtti. Siyasette dik durmak, prensiplerden taviz vermemek Saadet Partisinin en büyük özelliği. Biz 1970'lerde ne söylüyorsak aynısı söylüyoruz. Derdimiz, davamız hep aynı olmuş. Güce, rüzgara göre değişmedik. Konjonktüre göre hareket etmedik. Prensiplerimizden asla taviz vermedik diyerek siyasi yönümüzü ortaya koydu. Konuşmasının son bölümünde de Türkiye'nin ekonomik durumundan bahsetti. Maalesef Türkiye'de “İpotek edilmiş bir Türkiye” var başlığı altında konuşmasını yaptı. 2002'de Ak Parti iktidara gelirken halka beş şeyi vaat etmişti. Bunlar; “güçlü bir Türkiye”, “özgür bir Türkiye”, öncü bir Türkiye”, “adaletin hakim olduğu bir Türkiye” fakat bunların hiç birisi gerçekleşmedi, yok oldu. Ekonomisi varlık fonuna teslim edilmiş bir Türkiye haline geldi. Son olarak “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez borçlanabilmek için borçlanma genel müdürlüğü kurmak zorunda kalan bir Türkiye var şu anda” dedi. Türkiye'nin ekonomik durumunu da bu şekilde özetledi. Kongrenin genel havası buydu.” şeklinde konuştu.

 

 

 

“KONGRENİN EN HEYECANLI BÖLÜMÜ LİSTELERİN AÇIKLANMASI”

 

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, açıklamasının sonunda Partisinin ‘Genel İdare Kurulu Üyeleri' ve ‘Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri' listeleri ile ilgili olarak bilgiler verdi. Çetinkaya, “Kongrenin sonunda listeler açıklandı. Kongrenin en heyecanlı bölümü budur. Daha önce çok istişareler yapıldı. 6 ay öncesinden bu kongre için teklifler istendi. Bu çalışma uzun bir çalışma oldu. Neticede 75 ve 105 kişi Genel İdare Kuruluna seçilecekti. Ardından da 22 kişi Yüksek Disiplin Kuruluna seçilecekti. Biz Genel İdare Kuruluna baktığımız zaman eskilerin pek çoğu yok, yeni isimler var. bunların birçoğu tanınmış, bir kısmı tanınmamış. Mesela Cafer Güneş eski milletvekillerinden, İdris Naim Şahin Eski Bakanlardan, Prof. Dr. Sabri Tekir Refah Yol Hükümeti eski Bakanlarından tanınmış Genel İdare Kuruluna giren üyeler” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN PARTİM, DAVAM ADINA BU GÖREVİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPABİLMEK”

Kendisine tevdi edilen görev sonucunda çok mutlu olduğunu vurgulayan Veysel Çetinkaya, “Tabi Bolu'dan bizim Göynüklü il sorumluluğumuz da yapan İzmit'te ikamet eden Recep Sarıdoğan yine Genel İdare Yedek Üyeliğinde yerini buldu. Bana da Yüksek Disiplin Kurulu Yedek Üyelik verilmiş. Bundan dolayı da gerçekten mutlu oldum, sevindim. Çünkü 127 kişilik bir liste var. Saadet Partisinde beyin takımı genel merkezin oluşturduğu bir liste var. Oraya girmek büyük bir şeref. Ben  ismimi duyunca gerçekten bir şok yaşadım, nasıl oldu diye. Daha sonra arkadaşlar ile beraber bunu değerlendirdik, sen yıllardır bu işi yapıyorsun ve bu senin hakkın diye. Hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın. Böyle bir görev tevdi edildi. Önemli olan bu görevi en güzel şekilde partim, davam adına yapabilmektedir. Bundan dolayı da sevinçliyim” diye konuştu. Köroğlu

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit