• resmi ilanlar

Karadere'de iş belediyede

2019-11-04 11:00:20

400 BİN LİRALIK KAMULAŞTIRMA YAPILACAK!

Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde başlanıp, 31 Mart seçimlerini kazanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından da yapımı devam eden Karadere sularında, Devlet Su İşleri’nin işe devam etmesi için belediyenin 400 bin lira civarında kamulaştırma yapması bekleniyor.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ / Sefa GÜNAY

 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in Bolu Gazeteciler Cemiyeti tarafından çıkartılan Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada, “DSİ işinin başında, müteahhit çalışıyor, ödeneği aktarmışız. Yalnızca Bolu Belediyesi’nin protokoldeki sorumluluğunu yerine getirmesini bekliyoruz. Müteahhitin geçiş yapacağı yerde istimlakların bir an önce tamamlanması gerekiyor. Bu siyaset üstü projeyi bir an önce bitirip, Bolulu hemşerilerimizin evinden kaynak suyu kalitesindeki Karadere sularını akıtmalıyız” demişti.

 

350 BİN LİRANIN ÜZERİNDE KAMULAŞTIRMA YAPILACAK

Edinilen bilgiye göre, Bolu Belediyesi’nin kamulaştırmalar işlemleri için çalışmaları hızlandırdı. Birim müdürlükleri, sözleşme gereği belediyenin kamulaştırma yapması gereken alanlar üzerinde çalışmalarını sürdürürken, önümüzdeki aylarda noktaların belirlenme işleminin bitmesi bekleniyor. Yapılacak çalışmalar sonucunda 400 bin lira civarında kamulaştırma işlemenin gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Kamulaştırma işlemlerinin sona ermesinin ardından ise Devlet Su İşleri, Karadere Tüneli’ni tamamlamak için çalışmalarına başlayacak.

 

BARAJ NE OLACAK?

Karadere Tüneli hakkındaki diğer bir sorun ise baraj. Tünelden gelecek olan suların Çele bölgesinde yapılacak barajda depolanması planlanırken, henüz bir gelişme yaşanmadı. Edinilen bilgiye göre, baraj için işlemlerin, tünel tamamlandıktan sonra başlaması bekleniyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit