• resmi ilanlar

Gurbetçiden şaşkınlık verici ifade

2019-09-18 11:00:11

“TÜRKİYE'DE SİLAHLARIN TAŞINMASININ YASAK OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Resmi belgede sahtecilik, izinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma imal etme nakletme satma, İzinsiz olarak bıçak veya diğer aletleri ülkeye sokma imal etme veya nakletme suçundan hakkında dava açılan Almanya’dan emekli Mustafa K. Bolu Ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıktı.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Evinde yapılan aramalarda 46 adet tabanca, çok sayıda mermi, av tüfeği, bıçak, kama ve kılıç bulunan Almanya’dan emekli olan Mustafa K, Resmi belgede sahtecilik, izinsiz olarak ateşli silah ver mermileri ülkeye sokma imal etme nakletme satma, İzinsiz olarak bıçak veya diğer aletleri ülkeye sokma imal etme veya nakletme sucundan. Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıktı.

 

“SUÇ OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

 Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan ve yargılamasına tutuksuz devam edilen Mustafa K. hakim karşısında verdiği ifadede; “Türkiye’de silahların taşınmasının yasak olduğunu bilmiyordum. Tabancalara karşı çok büyük merakım var. Almanya’da onları sevemiyorum. Ama Memleketimde onları daha çok seviyorum. Almanya’daki evimde sevemiyorum. Orada bana mutluluk vermiyorlar. Türk vatandaşı olduğum için Almanya’da silahlarımdan mutluluk alamıyorum. Onun için 3 aylığına tabancalarımı Gerede’de ki evime getirdim. Gerçekten suç olduğunu bilmiyordum. Onları getirirken de saklayarak getirmedim arabamın bagajındaki bölmelere koyup geldim.  Ayrıca Almanya’da silahı 18 yaşını dolduran herkes taşıyor. Ben burada yasak olduğunu bilmiyordum gerçekten” ifadelerini verdi.

 

Mustafa K’nin ifadesinin ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti duruşmayı gerekli bilgilerin toplanması için duruşmayı 15 Ekim 2019 tarihine ertelendi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit