• resmi ilanlar

EDS'LER İÇİN GÜN SAYILIYOR

2019-06-25 11:00:15

Bolu Valiliği, Bolu Belediye ve Emniyet Genel Müdürlüğü ortaklığında Bolu'ya kurulan EDS'ler kayıt almaya başlarken, resmi işlemlerin başlaması için artık gün sayılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün protokolü onaylamasının ardından EDS'ler aracılığı ile ceza kesimleri başlayacak.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz yıllarda Bolu Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü ile imzalanan protokol sonrası Bolu’da çeşitli bölgelere Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise EDS’lerin aktif olduğu yönünde dedikodular kamuoyunda yer almıştı.

Edinilen bilgiye göre, EDS’lerin kayıt almaya başladığı fakat henüz bir resmi işlem aşamasına geçmediği öğrenildi. Sürücülerin yaptıkları hataları anbean kaydeden sistemin ise tamamıyla aktif hale gelmesi için artık gün sayılıyor. Bolu Belediyesi ile Karayolları Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından onaylanması bekleniyor. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün onaylamasının ardından ise Bolu Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü yeni bir protokol imzalanacak. Protokolün imzalanması ile beraber EDS’lerin tespit ettiği, kurallara uymayan sürücülere ceza kesimi başlayacak.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit