• resmi ilanlar

Tam da adı gibi ‘Eğitim' derneği

2019-06-13 11:00:10

GÖLKÖY'DE HIZ KESMEDEN EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYORLAR

İlimizde kurulu ve faaliyetine devam eden Lösemili Melekler Eğitim Derneği, başta Bolu halkımızı olmak üzere tüm ziyaretçilerini ‘Kanser, Kanserden Korunma, Erken tanının önemi, Sağlıklı yaşam’ konularında bilinçlendirmeye devam ediyor. Kendiside bir eğitimci olan Lösemili Melekler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği Genel Başkanı  Elvan Coşkun çalışmaları ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

Ramazan ayında iftar programları düzenlediklerini belirten Lösemili Melekler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği Genel Başkanı  Elvan Coşkun, bu programda katılan hasta, hasta yakını, gönüllü, üye ve misafirlere kanser konusunda bilgiler verildiğini anlattı. Son programda Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Proje Sorumlusu Emine Özdoğan Hocanın da katıldığını etkinliğe katılan tüm misafirleri ‘düzenli beslenme’ konusunda bilgilendirdiğini kaydetti. Yaşanmış öykülerin, hastalık sürecinde yaşanan sıkıntıların, tedavi sürecinde yaşanan gelişmelerin konuşulduğu sohbet havasındaki toplantıların her Salı akşamı devam ettiğini belirten Elvan, bu toplantılara Bolu halkının da davetli olduğunu  sözlerine ekledi.

Birçok dernek ve vakıf ile ortak çalışmalar yürüten eğitim derneği aynı zamanda Sosyal Hizmetler ve ilgili bölüm öğrencilerini stajer olarakta kabul ederek eğitim veriyor.

Bolu Gölköy Kanser-Siz Yaşam Merkezi Projesi ile Dernek Sosyal Tesisinde kanser hastaları ve engelli üyeler için her türlü etkinliği ücretsiz olarak yapan derneğin çevre ile ilgilide ‘Yaşlanabilir Bir Gölköy’ projesi devam etmekte.

Projenin Kurucu Başkanı halen proje gönüllüsü olan Serdar Öztekin yaptığı açıklamada, “Bizler birer Gölköy sevdalısıyız. Lösemili Melekler Eğitim Derneğine katılıp yaptığımız proje ile, hem Gölköy ün temizliğine hem de göldeki balık popülasyonu ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. Kaçak avlanma ile ilgili konularda Tarım İl Müdürlüğümüz ile koordineli olarak faaliyet yürütmekteyiz. Mevcut yaşanabilir Gölköy’ü hem çevre olarak, hem de mevcut balık popülasyonu olarak önce çocuklarımıza sonrada torunlarımıza miras bırakacağız” dedi.

Etkinlik, proje ve faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Lösemili Melekler Eğitim Derneği Bolu İl Başkanı Nedim Aytar ise, “Adımızın hakkını vermeye çalışıyoruz, adımızdaki gibi tam bir eğitim derneği olacağız.  Sayın Genel başkanımız Elvan Coşkun Beyin gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Bizlerde Bolu ile ilgili hedef ve projeler yürütmekteyiz. Öncelikli olarak Bolu halkımızı Kanser konusunda bilinçlendirip KETEM (Kanser Erken Tanı Merkezi) ne yönlendirmeyi kendimize düstur edindik. Bolu’da güzel bir ekibimiz var” ifadelerini kullandı.

 Sosyal Sorumluluk Projeleri Başkanı Ayten Toktay Coşkun hanım, Nedret Coşkun, Umut Türkmen, Batuhan Aytar, Mümine Özdemir, Meral Fırat, Gizem Gündüz, Mazhar Gündüz, Nurdan Özkan Beydili ve Sedef Arapoğlu Altınöz’ün katkılarıyla çok yakın bir tarihte ‘Kanser Okulu’ adlı projeleriyle Bolu halkının önüne çıkacakları ifade edildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit