• resmi ilanlar

AK PARTİ İL TEŞKİLATI BAYRAMLAŞTI

2019-06-06 10:11:14

Bayramın ikinci günü gelenek haline gelen AK Parti bayramlaşma programı yapıldı. AK Parti il binasında yapılan programa siyasilerin yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi.

 Bayramlaşma programına AK Parti il başkanı Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Karacasu Belde Başkanı Celal Beydili, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Partinin çeşitli kademelerinde görev yapan Teşkilat mensupları ve çok sayıda AK Partili vatandaş katıldı. Bayramlaşma öncesinde bir konuşma yapan Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, önceki Ramazan’dan bu yana vefat edenlere rahmet diledi. Doğanay, bayramda Kuzey Irak’ta bulunan Türk askerlerinden de söz ederek, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise kurtuluşa vesile olan üç ayların sonuncusu olan Ramazan’ı hep birlikte el birliği içerisinde idrak etmiş bulunmaktayız. Geçen Ramazan aramızda olup da bu ramazan olamayan dostlarımız, akrabalarımız var. Ahirete intihal edenlerin hepsine Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Kuzey Irak’ta, İdlib’te ülkenin bekası adına, rahat bir bayram yapabilelim diye operasyonda olan TSK mensuplarına rabbim güç ve kuvvet versin. Bu süreçte orada şehit düşen tüm şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Öncelikle tutmuş olduğumuz oruçlarımızı, kılmış olduğumuz teravih namazlarımızı Allah kabul eylesin. İnşallah önümüzdeki sene Ramazan’da yine hep birlikte oluruz, olmaya da devam ederiz. Çünkü bu aylar, Müslümanların birbiriyle kaynaşması eş, dost ve akraba ziyaretlerinin yapılması noktasında önem arz etmektedir. Günümüz dünyasında bırakın eş, dost, akrabayı haftada bir defa da olsa annemizi ve babamızı ziyaret edemediğimiz zamanlar oluyor. Onun için dini bayramlarımız bu manada özellikle ehemmiyet ifade etmektedir. Bayramları hakkıyla değerlendirmek lazım, eş, dost, akraba ziyaretlerini de doğru bir şekilde yapmak lazım. Küskünlüklerin bitirildiği bir Ramazan Bayramı’na hepimizi rabbim erenlerden eylesin” ifadelerini kullandı.

 

 

Doğanay’ın ardından konuşan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, dünyada yardımlaşma noktasında İslam coğrafyasının önemli bir yeri olduğunu ifade ederek, “Ramazan için rabbimize hamd ediyoruz, bayramınızı yürekten tebrik ediyoruz. Burası önemli bir coğrafya. Hamdolsun, bir İslam coğrafyasında Ramazan Bayramı’nı karşılıyoruz. Bu medeniyeti önemli yapan değerlerden bir tanesini yaşıyoruz. Dünyanın hangi milletinde İslam coğrafyası dışında ‘garibe el uzatmak’ var? Yardıma muhtaç sahibine el uzatmak, ona hemhal olmak, onunla dertleşebilmek, insani ve İslami hassasiyete sahip yol yürüyebilmek. Onun için devletimize, milletimize ‘âli’ diyoruz ki 2000 yılı aşkın bir zaman diliminde dünya sahnesinde dirayetli bir yürüyüş yapıyor. Allah bu yürüyüşümüzü daim etsin” diye konuştu. Programda son olarak konuşan Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise, Ramazan ayının yalnızca oruç tutmak olmadığını vurgulayarak, “Bir Ramazan ayının daha sonuna geldik. Ramazan; oruç tutmak ve aç kalmaktan ibaret değil. Ramazan, içinde asıl insanda olması gereken sabrı barındıran, yalnızca açlığı sabretmeyi değil; birbirimize de sabretmeyi telkin eden, insanda bunun gelişmesi için rabbimin bizlere hediye ettiği bir ay. Hediye olarak kabul etmek lazım aslında. Ramazan ayının içerisinde bir de Kadir Gecesi var, rabbim kadrini bilenlerden eylesin. Kıymetini bilmek; Ramazan ayının kıymetini bilmek ama aslında insanların birbirinin kıymetini bilmesi. Çünkü birbirinizin kıymetini bildiğiniz an, kol kola girme kapasiteniz de bir o kadar artıyor. Vakit, kol kola girmek, birbirinin kıymetini bilme vakti” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit