• resmi ilanlar

“BAYRAMIN HUZUR VE MUTLULUĞUNU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

2019-06-05 11:00:08

Bolu Valiliğince Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramın ilk gününde Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde bayramlaşma programı düzenlendi. Törene il protokolünün yanı sıra Bolulu vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ümit Koçak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ile Çağlayan Kaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Âziz Şehitlerimizin yakınları, kahraman gazilerimiz, muhtarlar, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ümit Koçak ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bayramlaşma törenine gelen misafirleri kapıda karşılayarak bayramlarını kutladılar.

Bayramlaşmada birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşılması temennisinde bulunuldu.

“BAYRAMIN HUZUR VE MUTLULUĞUNU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Bayramlaşma sonrasında bir konuşma yapan Bolu Vali Ahmet Ümit, gerek Bolu'da gerekse de tüm İslam coğrafyasında bir aydır sosyolojik bir eğitimden geçildiğini belirterek, “Hep birlikte aynı kıbleye yönelmenin, aynı sofrada buluşmanın, birbirimize daha fazla hoşgörüyle davranmanın, birlik ve beraberlik duygularını en yükseğe çıkarmanın, sevgi ve saygının en üst noktaya ulaştırmak için gayret edildiği günleri yaşadık” dedi.

“24.610 KİŞİYE İFTAR YEMEĞİ 4170 KİŞİYE KURU GIDA PAKETİ VERİLDİ”

Ramazan Ayı’nın milletimizin inanç ikliminde müstesna bir yeri olduğunu ifade ederek konuşmasına devam eden Vali Ümit, “Bu ayın vesile olduğu azim ve heyecanla gerek ülkemiz genelinde ve gerekse gönül coğrafyamızda fakirler, öksüzler, yetimler, kimsesizler yedirildi, içirildi, giydirildi. Zekâtlar, sadakalar, fidyeler, fitreler verildi. Dualar semaya yükseldi. Bu kapsamda ilimizde de kamu ve özel sektör kuruluşları aracılığıyla toplamda 24.610 kişiye iftar yemeği verildi. 4170 kişiye kuru gıda paketi verildi.

Valiliğimizin koordinesinde Bolulu iş adamlarımız vasıtasıyla Ramazan ayı boyunca Kızılay İftar çadırında yerli veya yabancı yaklaşık 13 bin kişiye iftar yemeği verildi. Yine Valiliğimizin koordinesinde şehit yakınlarımızla, gazilerimizle, öksüze, yetim, fakir, yaşlı ve kimsesizlerle daha yakından alâkadâr olundu.

İlimizde, ilçelerimizde, bütün köylerimizde, ülkemizde ve gönül coğrafyamızda koskocaman bir aile olarak bu günün huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Her zaman ifade etmeye çalıştığım gibi yıllardır ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara rağmen çevremizdeki ateş çemberinin ortasında bir huzur adası olarak ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde bugünlere ve yarınlara ulaşmasına vesile olan, bu konuda gayret eden, bu memlekete bayrağımıza ve milletimize hizmet eden herkese gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BAYRAMLAR, SEVGİNİN, SAYGININ, BERABER OLMANIN VAKTİ”

Bolu Milletvekili Arzu Aydın, bayramların sevginin ve saygının vakti olduğunu vurgulayarak; “Ramazan ayı sadece oruç tutmak değil, dolayısıyla aç kalmaktan ibaret değil. Bunun aslı sabretmekten geliyor. Sabır aslında insan olmanın bir gereksinimi. Her şeye sabretmek, tevekkül etmek bizim hem dinimizde hem de olmazsa olma kişisel özelliklerimizde var. Dolayısıyla o günleri geçirdik. Sabrettik, rabbim bugün bizi bayrama da ulaştırdı. Bizi bayrama ulaştıran rabbimize şükrediyoruz. Bayramlar, sevginin, saygının, beraber olmanın vakti” ifadelerini kullandı.

 

“RAMAZAN BAYRAMIMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bu medeniyeti büyük yapan şeylerden bir tanesinin o medeniyete ait değerler olduğunu ifade ederek; “İslam coğrafyasında Müslüman devletler o iki bayramı kutlarlar. Bu bizim hayat hikâyemizde medeniyet yolculuğumuzda aslında diğer milletler arasındaki farkı da gösterir. 30 Ramazan’ı bitirdik. Bakın Ramazan ayı sadece oruç tutmaktan ibaret değildi. Bu coğrafyanın düşünce enleri erenleri, o millet arasındaki yardımlaşmayı, birisine el uzatmayı, kardeşlik hukukunu yaşadı. Rabbim bu milleti nice bayramlara eriştirsin diyorum. Burada bulunan kıymetli kişileri, hane halklarını, Bolu halkımızı, milletimizin ve ümmetimizin mübarek Ramazan bayramını yürekten kutluyorum. Rabbim, milletimize dirlik beraberlik versin. Bu milleti millet yapan o medeniyet kollarımızla beraber iyi bir şekilde gidelim. Biz milletimizin sağduyusuna, ferasetine, gönlü kalbi geniş o anlayışına yürekten inanıyoruz. Ben bu vesile ile milletimizin ve Bolu halkının Ramazan bayramını kutluyorum” diye konuştu.

“İNŞALLAH ÜLKEMİZ İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ BAYRAMLAR DAHA GÜZELLİKLER GETİRİR”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önümüzdeki bayramların daha güzellik getirmesi temennisinde bulunarak; “İnşallah ülkemiz için önümüzdeki bayramlar daha güzellikler getirir. İnşallah mutluluk, huzur içerisinde daha güzel günlere ulaşırız. Sizlere de yoğun katılımınızdan dolayı saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet bayram ziyaretleri için Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinden ayrıldılar. A. Haktan Yamantürk

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit