• resmi ilanlar

BOLU VALİLİĞİ BAYRAM KUTLAMASI ŞEHİTLİK ZİYARETİ İLE BAŞLADI

2019-06-05 11:00:02

4 Haziran günü idrak edeceğimiz Ramazan bayramı münasebetiyle Bolu Valiliği tarafından planlanan bayram kutlama programı, geleneklerimize uygun olarak arefe günü Şehitlik ziyareti ile başladı.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ümit Koçak, Belediye Başkanı Tanju Özcan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit, İl Müftüsü Orhan Genç ve diğer protokol üyeleri ziyaretler kapsamında ilk olarak Şehitliğimizi ziyaret ederek, dua okudular.

Şehitlikte din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu. Okunan Kuran-ı Kerimin ve Müftülüğün koordinesinde okunan Kuran-ı Kerimin duası yapılarak şehitlerimizin şahsı manevilerine hediye edildi. 

15 Temmuz Şehidimiz Polis Memuru Ozan Özen’in annesi ve babası ile sohbet ederek bir istekleri olup olmadığını soran Vali Ahmet Ümit, mezarlığa gelen diğer vatandaşlarla da sohbet edip, Ramazan Bayramlarını kutladı.

ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİ ZİYARET EDİLDİ

Müteakiben şehit aileleri ve gazi dernekleri dernekler ziyaret edildi.

Şehitliğimizin ziyaret edilmesinin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet Şehit aileleri ve Gazi Derneklerini ziyaret ederek, dernek üyelerinin bayramlarını kutladılar sohbet ettiler.

Bayram ziyaretleri kapsamında Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri ziyaret edildi. Dernek Başkanı Muhittin Özel ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Ümit ve protokol üyeleri Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz ile sohbet ettiler.

Bir diğer ziyaret ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi’ne oldu. Ziyarette Dernek Başkanı Sami Yıldız ve diğer Gazilerimiz tarafından karşılanan Bolu Valisi Ahmet Ümit ve protokol üyeleri, derneğin nezdinde tüm Gazilerimizin mübarek Ramazan Bayramlarını kutladılar.

Bu ziyaretlerde Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizin yanında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Ümit, “Ramazan Ayı’nın ve Ramazan Bayramı’nın inanç iklimimizde müstesna yerleri vardır. 1 ay süren Ramazan Ayı’nı bugün itibari ile uğurluyoruz. Yarın inşallah bayramı hep birlikte idrak edeceğiz. Bayram kutlamalarına Şehitliğimizi ziyaretler başladık, Şehit aileleri derneğimizi ve Gazilerimizin derneklerini ziyaretle devam ettiriyoruz. Çünkü bütün taarruzlara rağmen devletimizin ve milletimizin dosta güven düşmana korku salacak şekilde daima ayakta olmasının en önemli sebeplerinin başında Şehitlerimizin fedakârlıkları ve gazilerimizin gayretleri gelmektedir. Bu sebeple Şehitlik ve Şehit aileleri ile Gaziler derneğinin öncelikle ziyaret edilmesi bizim için de öncelikli bir görevdir. Bütün Şehitlerimize rahmet dilerken, Şehit ailelerimize ve Gazilerimize de sağlık ve afiyetler temenni ediyorum” dedi.

Şehit aileleri ve Gazi derneklerinin başkan ve üyeleri  Vali Ümit ve protokol üyelerinin ziyaretlerinde çok mutlu ve memnun olduklarını ifade ettiler. Elif Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit