• resmi ilanlar

Bir garip olay...

2019-05-16 11:00:15

20 VELİ DESTEK VERDİ

Bolu Cumhuriyet İlkokulu’nda 2’nci sınıf öğrenci çocuğun kulağını çekip, tokat atan öğretmen G.Y.’ye veliler imza toplayarak destek verdi. Öte yandan dayak yiyen çocuğun ailesi, öğretmen G.Y.’den şikayetçi olmadı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, geçtiğimiz günlerde Bolu’nun Cumhuriyet İlkokulu’nda meydana gelmişti. Okulun 2’nci sınıflarına verdiği ders esnasında bir öğrencisini tahtaya kaldıran öğretmen G.Y., çocuğa sorduğu soruyu bilememesi üzerine kulağını çekti daha sonra da tokat attı. Öğretmenin şiddet anları sınıfta misafir olarak bulunan G.Y.’nin eski öğrenci tarafından anbean kaydedilmişti. Görüntülerin basında büyük yankı uyandırması üzerine öğretmen G.Y. hakkında soruşturma açılmıştı.

BOŞLUK ANINDA MEYDANA GELMİŞ

Yaşananlardan sonra Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, şiddet gören öğrencinin babası olan H.E.’yi ifadesini almak üzere emniyete davet etti. H.E. ifadesinde, öğretmen G.Y.’den şikayetçi olmadığını söyledi. Baba H.E., öğretmenin kendisi ile görüşüp yaşananlardan ötürü özür dilediğini söyledi. İfadesi alınmak üzere emniyete çağrılan öğretmen G.Y. ise yaşananlar için üzgün olduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söyledi.

DİĞER VELİLER DESTEK VERDİ

Konu hakkında ise ilginç bir gelişme daha yaşandı. Sınıfta okuyan diğer öğrencilerin aileleri, öğretmen G.Y.’nin mesleğine devam etmesini istediklerini ileterek imza toplayıp Bolu Valiliği’ne dilekçe verdi. Aileler verdikleri dilekçede, "Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.'den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ömer  (17.05.2019 08:48:36)

  Dilekçe veren velilerin çocuklarına o şiddet uygulansa idi, yine de aynı tavrı gösterecekler miydi? Yanlışın illaki bize mi yapılması lazım, yanlış kime yapılırsa yapılsın yanlıştır, veliler öğretmenin öğrencisine şiddet uygulamasını meşru görüyorlarsa bunlara hiçbir sözüm yok.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit