• resmi ilanlar

BOLU'DA 100. YIL COŞKUSU

2019-05-15 11:00:10

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılı Bolu'da Gençlik Haftası ile beraber büyük bir coşku ile kutlanmaya başladı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları büyük bir coşku ile başladı. Bu sabah Büyük Cami’de şehitlerimizi anarak başlayan program Gençlik Yürüyüşü ile devam etti. Sabah saatlerinde 17 Temmuz Spor Salonu’nda toplanan il kurum müdürleri, il ortaokul ve lise öğrenci ile öğretmenleri, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri ve vatandaşların katılımıyla grup Bolu Belediye Bandosu eşliğinde Anıtpark’a yürüyüşe geçti. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte Türkiye bayrakları ve Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafları açıldı.

VATANDAŞLAR ALKIŞLA KARŞILADI

Yürüyüşe her yaştan destek geldi. Gençlerin bando eşliğini yürüyüşünü evlerinden, dükkanlarından önünden izleyen vatandaşlarda coşkularına eşlik etti. Gençlerin coşkusuna alkışlarla ortak olan vatandaşlar, coşkulu kutlamadan memnun kaldı.

BOL-OFF RENK KATTI

Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Derneği üyeleri ise yürüyüşte yerini aldı. Arabalarını Türkiye Bayrakları ile süsleyerek yürüyüşe eşlik eden dernek üyeleri, gençleri arkadan takip ederek etkinliğe renk kattı.

Yürüyüşün tamamlanması ile yüzlerce kişi Anıtpark’ta toplantı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın ardından çelenk sunma törenine geçildi. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü adına İl Müdürü Şerafettin Çilkara Mustafa Kemal Atatürk heykeline çelenk koydu.

Çelenk törenin ardından ortaokul öğrencileri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladıkları halk oyunları gösterisini sergiledi. Gençlik Haftası etkinlikleri 19 Mayıs gününe kadar devam edecek.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit