• resmi ilanlar

Karadere'de neler oluyor?

2019-05-14 11:00:15

İŞTE DETAYLAR

Bolu kamuoyunun yakından ilgilendiği, çeşmelerden içme suyu akmasını sağlayacak olan Karadere Tüneli’nin çöktüğü yönündeki dedikodular asılsız çıktı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz günlerde eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başlattığı ve yeni Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da devam ettireceğini söylediği, Bolu’da çeşmelerdeki sulardan içme suyu akmasını sağlayacak olan Karadere Tüneli’nin çöktüğünü yönünde kamuoyunda dedikodular çıkmıştı. Bolulu vatandaşların yakından takip ettiği ve gerçekleşmesi için beklediği projenin çöktüğü dedikodusu kısa sürede herkes tarafından konuşulmaya başlarken, çeşitli tepkilere de neden olmuştu.

DEDİKODULAR ASILSIZ ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre, Karadere Tüneli’nin çöktüğü yönündeki dedikodular asılsız çıktı. Bugün sabah saatlerinde Karadere Tüneli’ni ziyaret eden Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Mansur Şen ve beraberindeki heyet, tünelin içine girerek bir uçtan bir uca gezdi. Çalışanlardan tünel hakkında bilgi alan Şen’in herhangi bir çökme olup olmadığı sorusuna ise yetkililer yaşanmadığını söyledi.

BETON KAPLAMA İÇİN KOLLAR SIVANDI

Öte yandan Karadere Tüneli’nde ilerleme ara vermeden devam ediyor. Edinilen diğer bir bilgiye göre, tünelin beton kaplaması için çalışmalar başladı. Şantiye yetkilileri, çalışanlar ve Bolu Belediyesi yetkilileri beton kaplamaya başlanılması için fikir alışverişinde bulunurken aynı zamanda uzmanlardan görüşler de alınıyor. Öte yandan yetkililerin, tünelin beton kaplamasına başlanılması için Bolu Belediye Meclisi Haziran Ayı’nda karar almak istediği öğrenildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit