• resmi ilanlar

BAŞKAN AKGÜL'DEN “FENER” TEPKİSİ

2019-05-14 11:00:08

Ülkü Ocakları ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor

Ülkü Ocakları İl Başkanlığı her yıl Ramazan Ayı’nda olduğu gibi bu yılda ‘Her Kapıya Bir Kumanya’ etkinliği ile ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor. Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül ise kampanyaya katılımlarından dolayı hem teşkilatına hem de hayırseverlerine teşekkür ederken, bir spor kulübünün başlattığı yardım kampanyasına tepki gösterdi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından yapılan ‘Her Kapıya Bir Kumanya’ etkinliği ile hayırseverlerin yardımlarıyla ihtiyaç sahipleri ailelere kumanya ulaştırılmaya başlandı. Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Gerede İlçe Başkanlığı üyeleri tarafından dağıtılan kumanyalar ihtiyaç sahibi ailelere ulaşırken Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, kampanyaya katılan hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

“YAZIK Kİ NE YAZIK”

Başkan Akgül aynı zamanda bir spor kulübünün para ihtiyacı için başlatılan kampanyaya “Yazık ki ne yazık” diye tepki gösterdi. Akgül, “Yazık ki ne yazık! Son günlerde özel bir televizyon kanalında koskoca bir spor kulübünün sanki aciz bir konumdaymış gibi göstererek bu mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın saf temiz duygularıyla oynayanları şiddetle kınıyorum. İftar sofrasında zeytin ve peynire muhtaç olanlar varken tamamen şov maksadıyla takım formalarını sipariş edenler, acaba iftar vakti gelince kaç kişi ile ekmeğini bölüşmektedirler. Bir yanda Türkiye'nin sayılı zengini diğer yanda Televizyon dünyasının ünlü isimleri yardım ve destek kampanyalarını çevresinde ki ihtiyaç sahibi aileler için düzenliyorlar mı? Türk örf adet gelenek ve göreneklerinin asla kabul etmeyeceği bu davranışa Yüce Türk Milletinin gerekli cevabı vereceğinden asla kuşkumuz yoktur.Yüce Allah'ın izni ile milyonlarımız olmasa da bölüşecek ekmeğimiz ve soframız Ülkü Ocakları olarak mevcuttur.Allah'tan bu vatandaşlara da en kısa zamanda Hidayet vermesini temenni ederim Allah akıl fikir versin. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHİRDE İHTİYAÇ SAHİBİ SOYDAŞLARIMIZ VAR”

Çin’deki zulümden kaçarak Bolu’ya gelen Uygur Türklerinin de yardıma ihtiyacı olduğu ve herkesin bu konuda sessiz kaldığını söyleyen Başkan Akgül, “Çin’de yaşanan zulümden kaçıp ilimize gelmiş 26 tane Uygur Türkü ailemiz var. Bu şehirde ihtiyaç sahibi soydaşlarımız var. Yeni de gelmediler bir yılı aşkın süredir buradalar. Fakat bugün arkasında iş adamları olan koskoca spor kulübüne destek olmak için para verenler, gerçekten ihtiyaç sahibi olan soydaşlarımızı yalnız bırakıyorlar” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit