• resmi ilanlar

Fatih Metin Bolu'ya geldi

2019-05-13 11:00:20

BAKIN İLK DURAĞI NERESİ OLDU

31 Mart mahalli ver idari seçimleri sonrası Tarım ve Orman Bakanı Yardımcılığı’na atanan Fatih Metin Bolu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Metin’in ilk durağı Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan ve Hizmet-İş Sendikası ile bunu protesto eden işçilerin protesto çadırı oldu.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimlerinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın rakibi Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Fatih Metin seçimler sonrası yeni görevlendirme ile Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı olarak atanmıştı. Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yapılan görevlendirme sonrası ilk kez Bolu’ya geldi.

İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bakan Yardımcısı Metin’in ilk durağı ise işçi çadırı oldu. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 19 Aralık’ta verdiği “Hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağım” sözü sonrası işe alınan  ve daha sonra da Başkan Özcan tarafından işten çıkarılan işçiler bu kararı protesto etmek için Hizmet-İş Sendikası ile beraber Demokrasi Meydanı’nda çadır kurmuştu. Buradaki işçilerle bir araya gelen Bakan Yardımcısı Metin ilk olarak işçilere destek ziyaretinde bulundu. İçlerinde Ak Parti Bolu Belediye Meclisi Üyesi Hacer Çınar’ın da olduğu işçi grubunu ziyaret eden Metin, işçilerin sorunlarını dinleyip sohbet etti ve imza kampanyasına destek verdi.

“DESTEK OLMAYA GELDİK”

İşçilerle buluşmasını sosyal medya hesabından paylaşan Bakan Yardımcısı Metin, “Bolu Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerimizin Belediye önündeki direnişlerine ve Hak-İş Sendikamızın başlatmış olduğu imza kampanyasına destek olmaya geldik. İşçi kardeşlerimizin her zaman olduğu gibi yanlarındayız” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Gönül Ülkü  (14.05.2019 06:41:48)

  Sen Bolu için ne yaptın ilk önce bize onu bir izah edermisin.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit