• resmi ilanlar

“İSTANBUL DAHA GÜZEL OLACAK”

2019-05-13 11:00:08

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yapılan usulsüzlüklerin ve hukuksuzluğun, YSK tarafından tescil edildiğini söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bu kararı veren YSK Üyelerinin ‘çete' olarak nitelendirilmesine tepki gösterdi.

Doğanay, “YSK'nin kararını beğenirsiniz, beğenmezsiniz ancak YSK'nin kararlarına saygı duymak, bir hukuk devletinin olmazsa olmazıdır. Eleştirileri YSK'nin saygın üyelerini hedef gösterip, isimlerini, soy isimlerini söyleyerek, itibar cellatlığına dönüştüremezsiniz. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Bu konularda yeterli bilgi sahibi olup propagandadan uzak şekilde özellikle de siyasi tarafgirlik içerisinde olmadan değerlendirme yapılması her zaman saygıyla karşılanır ama onun ötesindeki açıklamalar seçim sonuçlarına, demokrasimize, sandığa ve hukuka müdahale olarak algılanır ki onu da saygıyla karşılamamızı kimse beklemesin. Ana muhalefet partisi; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali yönünde oy kullanan 7 YSK üyesini ‘çete’ olarak nitelendirdi. Bunu tasvip etmiyoruz. Çok yanlış bir ifade. Orası yüksek yargıçlardan oluşan bir kurul. İşinize gelen karar verdiği zaman 'saygın' oluyorlar, işinize gelmeyen ya da kabullenmek istemediğiniz bir karar verdiği zaman 'çete' oluyorlar. Bunu reddediyoruz, kınıyoruz” dedi.

İstanbul’da 65 bin Bolulunun yaşadığına dikkat çeken AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Genel Merkezi tarafından oluşturulacak program ve verilecek görevler kapsamında 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’da seçim çalışmalarına katılacağını söyledi. Doğanay; “Halka gitmekten, halkın iradesine başvurmaktan bu kadar çekinen bir parti daha ben görmedim. Güzel İstanbul, Binali Yıldırım Başkanımızda daha güzel olacak” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Daha ne olacak  (14.05.2019 09:08:29)

  Doğanay bey istanbul seçim çalışmalarına katılıyorsa, İmamoğlunun çaba sarfetmesine hiç gerek kalmadı demektedir Mazbatasını seçimden önce bile alabilir.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit