• resmi ilanlar

Kızılcahamam kulisleri sızmaya başladı…

2019-04-29 11:00:20

ERDOĞAN, BOLU'NUN FATURASINI KİME KESTİ?

AK Parti tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 28. Değerlendirme ve İstişare Kampı’nda yaşananlar kulis bilgisi olarak sızmaya başladı. Kampta konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ““Kırşehir, Bayburt, Bolu, Karaman gibi yerlerde; Yozgat gibi, Erzurum gibi yerlerde ilçe düzeyinde pek çok örnekte bu sıkıntıyı yaşadık” ifadelerini kullanmıştı. Seçimlerle ilgili Bolu hakkındaki raporların kendisine iletildiğini belirten Erdoğan, kampa katılan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’a da “Seçim sürecinde yaşanan sıkıntıları biliyorum. Sen yoluna devam et” dediği iddia ediliyor.

 

Haber: Hakan Aydın

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti'nin 28. Değerlendirme ve İstişare Kampı, 26 Nisan'da Kızılcahamam Eliz Otel'de yapılmıştı. Kampta konuşan Erdoğan, seçimde kaybedilen illerle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kırşehir, Bayburt, Bolu, Karaman gibi yerlerde; Yozgat gibi, Erzurum gibi yerlerde ilçe düzeyinde pek çok örnekte bu sıkıntıyı yaşadık. Bu konularda da derinlemesine çalışılıyor. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu muhasebeyi yaparken asıl gündemimizden kopmayacağız” demişti.

Kamptan sızan kulis bilgilerine göre illerin raporlarının Erdoğan’a iletildiği, örneğin Kırşehir’de Ak Parti adayı ile bir milletvekili arasında yaşanan kavga; Bayburt’ta, Bolu’da tekrar aday yapılmayan belediye başkanlarının, küskün kalmakla yetinmeyip Ak Parti adayının karşısında pozisyon aldığı bilgileri Genel Merkez’in gündeminde.

Kamp esnasında yaşananlarla ilgili değerlendirmede bulunan bir Genel Başkan Yardımcısının, “Daha önce küsenler köşesine çekilirdi, çalışmazdı. Ama şimdi ilk defa ‘ihanet’ durumuyla karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullanması ise dikkat çeken bir durum oldu.

DOĞANAY’LA NE GÖRÜŞTÜ?

Edinilen bilgilere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nurettin Doğanay ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Doğanay’ın elde edilen başarısızlığın karşısında istifa edebileceğini söylemesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Seçimdeki başarısızlığın sebebi sen değilsin. Bolu’yu niçin kaybettiğimizi raporlarda gördüm. Bizimle olup ta, bizle yol yürümeyenlerin kimler olduğunu biliyorum” dediği iddia ediliyor.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • ihvan  (30.04.2019 21:13:48)

  Syn cbnim,sura heyetini her il icin olusturup,istisareyi calistirirsaniz. kaybedilenleri kazanmak ,hatalari.g orebilmek icin isabetli olacagini dusunuyorum

 • M. C  (29.04.2019 21:21:31)

  Sayın Cumhurbaşkanımızı kim bilgilendiriyorsa yanlış içinde. Hala görevde kalacaksa Bolu da bir milletvekilliği daha gitti demektir

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit