• resmi ilanlar

SENDİKA BASKISI İDDİALARI YENİDEN GÜNDEMDE

2019-04-24 11:00:14

Hizmet-İş Sendikası'nın, Bolu Belediyesi'nin işten çıkarmasını protestosuna katılan Nermin Alkış isimli bir işçi, Belediye-İş Sendikası'nın baskı yaptığı iddialarını tekrar gündeme getirdi.

 

Haber: Erol Değirmenci

Hizmet-İş Sendikası işçileri, Bolu Belediyesi önünde toplanarak işten çıkarmaları protesto etmek için bir araya geldi. Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir’in yaptığı açıklama sonrası işçiler oturma eylemine başladı.

Protestoya gelen işçilerden biri Belediye-İş Sendikası’nın, çalışanlara baskı yaptığı iddialarını tekrar gündeme getirdi. İşten çıkarılan çalışanlardan olduğunu söyleyen Nermin Alkış yaptığı açıklamada, “Belediye-İş Sendikası Başkanı Sinan Ay bize dedi ki ‘Bize geçeceksiniz’, biz dedik ki ‘Geçmeyeceğiz’ dedik. O da dedi ki, ‘2020’de sizin sendikanız bitiyor, o zaman almam.’ Ben dedim k, ‘Size güvenmiyorum.’ Sinan Bey gelip bizzat kendi de konuşabilir. Benim oğlum Sinan Bey yüzünden 4 yıl işsiz kaldı. Belediye-İş Sendikası’na üye olmuştu, işten atıldı ve o zaman da 120 kişilerdi. Hala çocuk daha kendine gelemedi. O da belediye personeliydi. Onu attıkları için beni zaten kabul etmedi. En son ben kendi imkanlarımla geldim. Benim de işime son verdiler” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit