• resmi ilanlar

BGC'DEN İDARE MAHKEMESİ BAŞKANI TURGUT DELAL'A ZİYARET

2019-04-20 11:00:03

“BEKLEYEN YÜZLERCE DOSYAYI KARARA BAĞLADIK”

Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, mahkemede bekleyen yüzlerce dosyayı karara bağlamak için seferber olduklarını vurgulayarak, "Vatandaşın adalet beklentisini sonuçlandırmak için geçmiş yıllardan bekleyen dosyaları titizlikle inceleyerek sonuçlandırdık" dedi.

 

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve yönetim kurulu üyeleri Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal'ı makamında ziyaret ettiler. İdare Mahkemesi'nin kurucu başkanı olan Delal, BGC Başkanı Velioğlu ve yönetim kurulu üyelerine İdare Mahkemesi'nin görevlerini anlattı.

 

Mahkemenin kurulmasıyla birlikte Bolu ve Düzce'den bekleyen yüzlerce dosyanın karara bağlanması için hakimlerle birlikte seferber olduklarının altını çizen Delal, şöyle konuştu:

 

"Geçmiş yıllardan kalan ve karara bağlanmayı bekleyen yüzlerce mahkeme dosyası vardı. Vatandaşın adalet beklentisini en kısa sürede sonuçlandırmak için tüm dosyaları inceleyerek karara bağlamak için çalıştık. 5-6 yıldan bu yana bekleyen dosyalar vardı. Tüm dosyaları tek tek inceleyerek sonuçlandırdık. Yığılan dosyaları karara bağlayarak vatandaşın adalet beklentisini en kısa sürede yerine getirmek için çalıştık" diye konuştu.

 

BGC Başkanı Velioğlu'da kentte yerel medyayla ilgili Başkan Delal'a bilgiler verdi. A. Haktan Yamantürk

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit